PODATKOWE ZWOLNIENIA DLA PRZEDSIĘBIORCÓW

3 lut, 2018 | Człuchów

Inwestując w Człuchowie można liczyć na zwolnienia z podatku od nieruchomości. Taką decyzję podjęła Rada Miejska. Od marca z przepisu będą mogli skorzystać zarówno nowi, jak i działający już na rynku przedsiębiorcy, którzy zbudują swój zakład na terenie miasta.

Takie rozwiązanie ma przyciągnąć nowych inwestorów – uważa Ryszard Szybajło, Burmistrz Człuchowa. Miasto posiada jeszcze grunty inwestycyjne na których mogą powstawać nowe fabryki lub zakłady usługowe i handlowe. Według zasady, każdy przedsiębiorca który zbuduje zakład o powierzchni do 500 metrów kwadratowych będzie mógł się ubiegać o zwolnienie z podatku od nieruchomości na okres 1 roku. Za nową budowlę o powierzchni do 2000 metrów kwadratowych zwolnienie to wyniesie maksymalnie 2 lata. Powyżej 2000 metrów kwadratowych – zwolnienie będzie obowiązywało przez 3 lata. Przepis dotyczyć będzie jednak tylko tych przedsiębiorców, którzy nie zalegają z innymi podatkami i opłatami.

Takie rozwiązanie zdaniem Ratusza spowoduje nie tylko większe zainteresowanie terenami inwestycyjnymi w Człuchowie. Najważniejszym efektem tego przepisu ma być stworzenie w przyszłości nowych miejsc pracy dla lokalnej społeczności.

 

 

fot: UM w Człuchowie

 

Czytaj cały artykuł
Skip to content