PLENER MALARSKI DLA NIEPEŁNOSPRAWNYCH

14 cze, 2017 | Człuchów

Niepełnosprawni intelektualnie mieszkańcy Człuchowa zaprezentują swoje talenty plastyczne. Wszystko dzięki plenerowi malarskiemu, który zostanie zorganizowany dla nich już w najbliższy piątek (16.06) na Rynku w Człuchowie. W wydarzeniu wezmą udział także pozostali mieszkańcy miasta.

Warsztaty będą okazją nie tylko do przyjrzenia się pracy malarzy. „Wielu z tych ludzi, borykających się z problemem niepełnosprawności, posiada liczne talenty. Jest to okazja, aby je pokazać” – mówi Przemysław Dziubiński w Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Człuchowie. Wydarzenie jest także okazją do integracji środowiska osób niepełnosprawnych i ludzi zdrowych.

Wszystko to jest organizowane w ramach programu „Wszyscy jesteśmy ważni”. Plener malarski jest jednym z jego elementów. W zajęciach weźmie udział 10 podopiecznych człuchowskiego MOPSu, uczestników Klubu Samopomocy. Towarzyszyć im będą także rodziny. Zajęcia poprowadzi znana człuchowska malarka Stanisława Sierant. Warsztaty rozpoczną się o godzinie 12.00 i potrwają około trzech godzin.

Efekty prac niepełnosprawnych malarzy będzie później można oglądać na poplenerowej wystawie w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Człuchowie. Obrazy zostaną także zaprezentowane podczas otwarcia Środowiskowego Domu Samopomocy.

 

 

grafika: UM w Człuchowie

Czytaj cały artykuł
Skip to content