PLAC ZABAW Z MINISIŁOWNIĄ Z BUDŻETU OBYWATELSKIEGO JUŻ GOTOWY

4 paź, 2021 | Człuchów

Zakończyła się budowa minisiłowni przy Szkole Podstawowej nr 1 w Człuchowie. Obiekt powstał na wniosek mieszkańców. Jest to jedna z trzech inwestycji wybrana w ramach budżetu obywatelskiego.

Człuchowski budżet obywatelski to 150 tysięcy złotych. Jest on dzielony na co najmniej trzy inwestycje wybrane przez mieszkańców, przy czym każda z nich nie może być droższa niż 50 tysięcy złotych. W ubiegłorocznym głosowaniu jednym z takich zadań była budowa aktywnego placu zabaw, który mimo iż znajduje się na terenie szkoły, jest obiektem ogólnodostępnym.

– Wszystko jest już gotowe – zapewnia Tomasz Kowalczyk, wiceburmistrz Człuchowa. – W ramach tego zadania zostały posadowione urządzenia minisiłowni, a także mała infrastruktura towarzysząca w postaci ławek i koszy na śmieci. Cały teren został utwardzony przy użyciu bezpiecznej maty trawiastej – dodaje wiceburmistrz.

Drugim zadaniem wybranym przez mieszkańców w ubiegłorocznym budżecie obywatelskim będzie elektryfikacja i montaż monitoringu na placu przy człuchowskim torze motocrossowym. Ta inicjatywa jest już realizowana.

Trzecim zadaniem będzie przygotowanie terenu pod budowę boiska na osiedlu Sikorskiego. Jeszcze w tym tygodniu zostanie rozstrzygnięty przetarg, który wyłoni wykonawcę prac. Mają być one wykonane jeszcze przed końcem tego roku.

 

 

fot. serwissamorzadowy.eu

 

 

 

 

 

Czytaj cały artykuł
Skip to content