PIERWSZY PIKNIK INTEGRACYJNY W ŚDS W CZŁUCHOWIE

3 paź, 2017 | Człuchów

Kilkudziesięciu niepełnosprawnych z Przechlewa, Chojnic i Więcborka, przyjechało do Człuchowa na piknik integracyjny zorganizowany przez Środowiskowy Dom Samopomocy. Była to pierwsza taka impreza, bo człuchowska placówka działa zaledwie od lipca. Jest ona najmłodszą w regionie.

Spotkania integracyjne to jeden z elementów terapii osób z zaburzeniami psychicznymi. Człuchowska placówka opiekuje się właśnie takimi pacjentami. Na miejscu uczą się oni między innymi szyć, gotować, majsterkować i malować. W ten sposób podopieczni są przystosowywani do samodzielnego funkcjonowania w społeczeństwie. Czasami jednak potrzeba też trochę rozrywki i kontaktu z innymi. Stąd pomysł na pikniki integracyjne. „Zaprosiliśmy gości z ościennych ośrodków w Przechlewie, Chojnicach i Więcborku. Są też przedstawiciele Rady Seniorów oraz sąsiedniej szkoły. Odwiedzać nas mogą także mieszkańcy miasta” – mówi Ewa Osińska, dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Człuchowie.

Piknik integracyjny był połączony również z dniem otwartym placówki. Osoby z zewnątrz mogły przyjrzeć się temu jak wygląda praca w ośrodku i jak jest on zorganizowany. Była także część rozrywkowa i poczęstunek. Całość zorganizowano w ramach projektu „Wszyscy jesteśmy ważni”.

 

 


 

 

fot: serwissamorzadowy.eu

 

Czytaj cały artykuł
Skip to content