PIEROGOWE MISTRZOSTWA – RUSZYŁY ZAPISY

12 maj, 2023 | Rzeczenica

Koła Gospodyń Wiejskich z całej Polski oraz wszyscy ci, którzy lepią pierogi, mogą się zgłosić do Otwartych Mistrzostw Powiatu Człuchowskiego w Lepieniu Pierogów. Zapisy już trwają. Wydarzenie odbędzie się 3 czerwca w Rzewnicy w gminie Rzeczenica na terenie kompleksu rekreacyjno-wypoczynkowego nad jeziorem Szczytno.

Mistrzostwa w lepieniu pierogów stają się powoli jednym ze znaków rozpoznawczych gminy Rzeczenica. Tegoroczna edycja zawodów będzie już trzecią. Wydarzenie z roku na rok cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Tym razem organizatorzy poszli o krok dalej i postanowili otworzyć się na wszystkich chętnych do wzięcia udziału w rywalizacji.

W tym roku zawody będą miały formułę otwartą, to znaczy, że mogą się zgłaszać drużyny nie tylko z powiatu człuchowskiego, ale z całej Polski, a jeżeli ktoś z Europy będzie chciał, to też zapraszamy – mówi Piotr Furtak, dyrektor Gminnego Centrum Kultury, Sportu, Turystyki i Rekreacji w Rzeczenicy. W rywalizacji mogą wziąć udział trzyosobowe drużyny. Mogą to być koła gospodyń wiejskich, reprezentanci stowarzyszeń i instytucji oraz grupy nieformalne.

W planie mamy trzy konkurencje. Jedna z konkurencji będzie polegała na przywiezieniu ze sobą jak najlepszych pierożków. Tu na miejscu będą one tylko odgrzewane i podane do degustacji jury. Druga z konkurencji – to lepienie pierogów na czas. Trzecia z konkurencji – to zrobienie jak największego pieroga – dodaje dyrektor. Zgłoszenia chętnych przyjmowane są do 26 maja w Gminnym Centrum Kultury, Sportu, Turystyki i Rekreacji w Rzeczenicy. Tel.: 728 878 290, mail: [email protected]

W dniu zawodów będą też konkursy dla publiczności. Najważniejszy, to konkurs dla pierogożerców. Rywalizacja będzie polegała na zjedzeniu jak największej ilości pierogów na czas. Wszyscy odwiedzający wydarzenie będą też mogli kupić pierogi przygotowane przez zawodników. Muzycznymi gwiazdami tegorocznych mistrzostw będą Zenek Kupatasa oraz Ranko Ukulele.

 

 

grafika: pixabay.com

 

 

Czytaj cały artykuł
Skip to content