PIEROGOWE MISTRZOSTWA JUŻ W SOBOTĘ

4 cze, 2024 | Rzeczenica

Aż 13 drużyn zgłosiło się do tegorocznej edycji Mistrzostw Powiatu Człuchowskiego w Lepieniu Pierogów. Impreza ta odbędzie się już w najbliższą sobotę (8.06) w Rzewnicy w gminie Rzeczenica. Początek – godzina 13.00.

Startujące drużyny to najczęściej reprezentacje kół gospodyń wiejskich. Zdarzają się też drużyny reprezentujące instytucje oraz grupy nieformalne. W całej zabawie chodzi o to, aby pokazać różnorodność pierogów nie tylko w formie, ale także w smaku.

W tym roku mamy trzy konkurencje dla drużyn. Będzie to wybór najlepszych pierogów w powiecie, turniej lepienia pierogów na czas oraz lepienie największego pieroga. W trzeciej konkurencji wygrywa ten pieróg, który jest najcięższy i nie rozpadnie się podczas gotowania – mówi Piotr Furtak, dyrektor Gminnego Centrum Kultury, Sportu, Turystyki i Rekreacji w Rzeczenicy.

„Konkurs pierogożerców” to z kolei konkurencja dla publiczności. Chodzi w niej o to, aby w określonym czasie zjeść jak najwięcej pierogów. Do tej rywalizacji będzie mogło zgłosić się maksymalnie 12 osób. Zapisy chętnych już są przyjmowane w GCKSTiR w Rzeczenicy.

W trakcie trwania imprezy przeprowadzony zostanie także plebiscyt na nową nazwę dla pierogów ruskich. Osoba, która zgłosi najciekawszą propozycję wygra półkolonię dla dziecka.

Cały festyn uświetnią występy artystyczne. Na scenie zaprezentują się dzieci z przedszkola w Gwieździnie, ze szkoły w Rzeczenicy oraz gwiazda imprezy – zespół Szulerzy. Cały festyn będzie otwarty dla publiczności.

 

 

fot. GCKSTiR w Rzeczenicy

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Czytaj cały artykuł
Skip to content