PATRIOTYCZNA WIERSZYKARNIA W CZŁUCHOWIE

18 mar, 2018 | Człuchów

Przegląd wierszy o tematyce patriotycznej w Przedszkolu Miejskim im. Jacka i Agatki w Człuchowie, czyli Patriotyczna Wierszykarnia zapoczątkował cykl przedszkolnych uroczystości w ramach obchodów „Roku dla Niepodległej”. Przedszkolaki były jednocześnie występującymi na scenie, jak i aktywną publicznością.

Aby podkreślić patriotyczny charakter przeglądu, dzieci ubrane były w biało czerwone lub galowe stroje, również dekoracja przedszkolnego holu i Sali gimnastycznej przybrała narodowe barwy. Każda z grup zaprezentowała przygotowany wiersz i odebrała zasłużoną nagrodę. Pod wrażeniem zaangażowania dzieci byli również radni, którzy razem z dziećmi obserwowali ich występy.

– Pragniemy przygotować dzieci do uczczenia setnej rocznicy odzyskania niepodległości poprzez takie właśnie inicjatywy – mówi Mariola Wójcik, dyrektor Przedszkola im. Jacka i Agatki w Człuchowie.

Kolejnym nawiązaniem do obchodzonego w tym roku stulecia odzyskania niepodległości przez Polskę w przedszkolu Jacka i Agatki będzie skierowany do wszystkich przedszkolaków w Człuchowie i okolicy, konkurs plastyczny.

 

tekst i foto: UM w Człuchowie

 

Czytaj cały artykuł
Skip to content