OTWARCIE DROGI W JAROMIERZU

14 gru, 2015 | Gmina Wiejska Człuchów

700 metrów nowej drogi powstało w miejscowości Jaromierz w Gminie Człuchów. To ulica osiedlowa, która wcześniej była drogą gruntową. Teraz odcinek ten został wyremontowany, a nawierzchnię stanowi kostka betonowa.

Inwestycja kosztowała 496 tysięcy złotych. 71 tysięcy stanowiło dofinansowanie z Urzędu Marszałkowskiego. „W ramach zadania wyremontowaliśmy nie tylko nawierzchnię. Powstały także zjazdy do posesji oraz garby ograniczające prędkość na tym odcinku” – mówi Arkadiusz Kubalewski, Sekretarz Gminy Człuchów. O takie rozwiązania jeszcze przed rozpoczęciem inwestycji prosili mieszkańcy. W piątek (11.12) oficjalnie otwarto tę ulicę.

To nie jedyna inwestycja drogowa na terenie Gminy Człuchów. W tym roku samorząd remontował także lokalne odcinki w Polnicy i na Osiedlu Przylesie. Gmina także współfinansowała remont 20 kilometrów dróg powiatowych, między innymi w okolicach Chrząstowa, Biskupnicy, Stołczna, Krępska, Brzeźna i Nieżywięcia. Było to zadanie partnerskie realizowane w ramach Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych. W przyszłym roku ruszy też budowa ścieżki rowerowej z Jaromierza w kierunku Człuchowa.

 

Czytaj cały artykuł
Skip to content