ORSZAK TRZECH KRÓLI W CZŁUCHOWIE [GALERIA]

6 sty, 2016 | Człuchów

Historyczni królowie, dworzanie, pasterze oraz Maryja, Józef i Dzieciątko – wszystkie te postaci będzie można zobaczyć już jutro (6.01) na człuchowskim Rynku. Około godziny 11.50 wyruszy stamtąd Orszak Trzech Króli. Miasto Człuchów dołącza do grona ponad 450 miejscowości w Polsce, w których taka impreza jest organizowana.

„Wydarzenie będzie miało formę plenerowego widowiska” – mówi Adam Bondarenko, Dyrektor Miejskiego Domu Kultury w Człuchowie. „Oprócz elementów religijnych, będą też sceny spektaklu, przygotowane przez pracownię teatralną działającą przy MDK w Człuchowie” – dodaje Bondarenko. Nie zabraknie prezentacji królów w oryginalnych strojach, ulicznej walki dobra ze złem, a także wizyty w drewnianej stajence. Orszak Trzech Króli przejdzie ulicami przylegającymi do Rynku. Impreza organizowana jest w Człuchowie już po raz trzeci. W ubiegłym roku uczestniczyło w niej ponad 500 mieszkańców miasta.  W tym roku, mimo mrozu, ponownie zapraszamy całe rodziny.

AKTUALIZACJA Z DN. 06.01.2016

Kilkuset mieszkańców i gości, mimo mrozu, uczestniczyło w Orszaku Trzech Króli w Człuchowie. Impreza odbyła się w tym mieście już po raz czwarty. Tradycyjnie korowód wyruszył sprzed kościoła p.w. Św. Jakuba i przeszedł ulicami przylegającymi do Rynku. Aktorzy działający przy kole teatralnym Miejskiego Domu Kultury, przygotowali także widowisko plenerowe. Było spotkanie z królami, rycerzami, dworskim orszakiem, a także walka dobra ze złem. Na końcu pielgrzymi dotarli do stajenki w której czekali Józef, Maryja i mały Jezus. Całość oprawiono w stroje z epoki. „Najbardziej cieszy fakt, że w organizację wydarzenia angażuje się coraz więcej osób. Mieszkańcy uczestniczą w nim całymi rodzinami” – mówi siostra Noemi, Franciszkanka – pomysłodawczyni imprezy. Wśród aktorów znalazła się nie tylko młodzież szkolna, ale także dorośli i dzieci. Łącznie było to kilkadziesiąt osób.

 

 

Czytaj cały artykuł
Skip to content