OGROMNY SUKCES CZŁUCHOWSKICH SPORTOWCÓW

22 cze, 2016 | Człuchów

Cztery medale – dwa złote i dwa srebrne wywalczyli młodzi człuchowscy sportowcy na Ogólnopolskim Finale Czwartków Lekkoatletycznych w Łodzi. Impreza odbyła się w miniony weekend na stadionie AZS. W generalnej klasyfikacji medalowej, Człuchów zajął 4 miejsce w Polsce.

Czwartki Lekkoatletyczne to akcja adresowana do młodych sportowców z całego kraju. Startują w nich uczniowie szkół podstawowych. Najpierw rywalizują oni w całym cyklu imprez organizowanych na szczeblu szkolnym lub międzyszkolnym. Tylko najlepsi mogą reprezentować swój region na finale. W tym roku na zawody do Łodzi pojechała wyjątkowo skromna człuchowska reprezentacja. Powołania otrzymali tylko ci uczniowie, którzy mieli realne szanse na medale. Z sześciorga zawodników, na podium stanęło aż czworo. Wszyscy to uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1.

Złoto zdobyli: Cezary Kumiszcza z klasy 5a (bieg na 1000m) i Maksymilian Łabędź z klasy 6a (bieg na 1000m).

Srebrne medale zdobyli: Marcelina Osiowy z klasy 6d (bieg na 600m) i Kamil Nowakowski z klasy 5e (rzut piłeczką palantową).

Ponadto w zawodach wystartowali: Daniel Sprenger z klasy 6e (4 miejsce w biegu na 1000m) i Otylia Możuch z klasy 4c (12 miejsce w biegu na 600m)

„Takiej ilości medali na tych zawodach nigdy wcześniej nie zdobyliśmy. Niektórzy z naszych młodych zawodników ustanowili nawet swoje rekordy życiowe” – mówi Beata Bodziak, trener i opiekun lekkoatletów. Młodzi zawodnicy w nagrodę, oprócz medali i pucharów, otrzymali między innymi rowery oraz zaproszenia na obóz sportowy w Centralnym Ośrodku Przygotowań Olimpijskich w Spale. Największym jednak wyróżnieniem są powołania do kadry narodowej na XI Międzynarodowy Puchar Lekkoatletyczny, który odbędzie się już w najbliższą niedzielę (26.06) w Łowiczu.