OFERTA MDK DLA GOŚCI Z UKRAINY

22 mar, 2022 | Człuchów

Pracownie artystyczne działające przy Miejskim Domu Kultury w Człuchowie rozpoczynają zapisy dzieci, młodzieży i dorosłych z Ukrainy. Placówka chętnie przyjmie nowe osoby zainteresowane rozwijaniem swoich pasji z zakresu tańca, śpiewu, malarstwa, rysunku, haftu, modelarstwa i teatru. Zajęcia ruszą już od kwietnia.

– Wychodząc naprzeciw potrzebom, które ostatni czas spowodował, chcemy zagospodarować czas przede wszystkim tym najmłodszym, którzy przybyli do nas z Ukrainy. Chcemy udostępnić im nasze pracownie, chcemy zapraszać na wydarzenia – mówi Adam Bondarenko, dyrektor Miejskiego Domu Kultury w Człuchowie. Zapisy chętnych do poszczególnych sekcji zainteresowań już są przyjmowane w sekretariacie MDK. Z myślą o integracji dzieci i młodzieży polskiej i ukraińskiej przygotowywane są również dwa wydarzenia, na które wstęp będzie bezpłatny i otwarty dla wszystkich.

W piątek (25.03) w sali widowiskowej Miejskiego Domu Kultury o godzinie 18.00 będzie można obejrzeć niezwykłą bajkę malowaną piaskiem. Tytuł: „Królowa Śniegu”. Bezpłatne wejściówki należy wcześniej odebrać w sekretariacie MDK przy ul. Traugutta.

2 kwietnia (sobota) o godzinie 11.00 w sali widowiskowej MDK zorganizowany zostanie natomiast mini festyn integracyjny. W programie mnóstwo atrakcji. Ważne, aby w tym wydarzeniu wzięły udział zarówno dzieci polskie, jak i ukraińskie.

 

 

fot. serwissamorzadowy.eu

 

 

 

 

Czytaj cały artykuł
Skip to content