O POMORSKIEJ TURYSTYCE W CZŁUCHOWIE

1 lut, 2017 | Człuchów

8 milionów turystów odwiedziło Pomorze w minionym sezonie turystycznym. Tak wynika z analiz Pomorskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej. Zdecydowana większość wczasowiczów, co nie jest zaskoczeniem, przyjeżdża jednak nad morze. Zdaniem organizacji – można to zmienić.

Sposobem na zwiększenie atrakcyjności również innych regionów Pomorza, ma być stworzenie wspólnej oferty turystycznej. Do przyciągnięcia turystów nie zawsze potrzebne są nowoczesne rozwiązania infrastrukturalne. Zdaniem ekspertów, atrakcją turystyczną może być nawet oryginalność regionu. Mowa tu o kuchni, rękodzielnictwie czy walorach przyrodniczych. Już teraz można zauważyć trend do rozwoju tak zwanej turystyki weekendowej wśród mieszkańców Pomorza.

– Jesteśmy w stanie pojechać nawet do sąsiedniej miejscowości, bo tam jest dobry obiad – mówi Marta Chełkowska, Prezes Pomorskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej.

Zdaniem ekspertów, rozwój turystyki powinien się rozpoczynać od inicjatyw lokalnych, popularyzowanych w regionach. Z czasem powinno to przynieść zainteresowanie również w szerszych kręgach, co w ostateczności doprowadzi do popularności ogólnokrajowej, a czasami także międzynarodowej. Zawarcie lokalnych inicjatyw we wspólnej ofercie, zwiększy także atrakcyjność turystyczną całego Pomorza.

 

 

 

fot: www.serwissamorzadowy.eu

Czytaj cały artykuł
Skip to content