NOWY ROK SZKOLNY – NOWE ZASADY

8 wrz, 2017 | Człuchów

Prawie 900 uczniów rozpoczęło nowy rok szkolny w placówkach prowadzonych przez samorząd Człuchowa. Zgodnie z wymogami reformy oświaty w mieście nie ma już gimnazjum. Jest za to jedna szkoła podstawowa, prowadząca swoją działalność w dwóch budynkach.

Dzieci uczęszczające do klas I-VI nadal będą pobierały naukę w budynku przy ulicy Średniej. W obiekcie po byłym gimnazjum na ulicy Szkolnej, kształcą się natomiast uczniowie klas siódmych oraz drugie i trzecie klasy gimnazjalne. „Reforma oświaty została wdrożona w Człuchowie bez zakłóceń” – zapewnia Maria Pazda, Sekretarz Miasta. Żaden z nauczycieli nie stracił pracy. Jedna osoba przeszła na świadczenie kompensacyjne. Obecnie miasto zatrudnia 91 pracowników pedagogicznych. Od nowego roku szkolnego w placówce przy ulicy Średniej czynne są także dwa oddziały przedszkolne. W Człuchowie działa także Ochotniczy Hufiec Pracy.

Przed rozpoczęciem roku szkolnego prace konserwacyjne przeprowadzono w budynku przy ulicy Średniej. Obiekt byłego gimnazjum na ulicy Szkolnej natomiast, przechodzi gruntowną termomodernizację. Tam prace wciąż trwają.

 

 

fot: serwissamorzadowy.eu

 

 

Czytaj cały artykuł
Skip to content