NOWY SAMOCHÓD DLA OSP GWIEŹDZIN NA 75-LECIE JEDNOSTKI

27 mar, 2023 | Rzeczenica

Strażacy ochotnicy z Gwieździna mają nowy samochód ratowniczo – gaśniczy. To Iveco podarowane im przez zawodowych strażaków z Człuchowa. Pojazd ten zastąpi w gwieździńskiej remizie, wysłużonego już Lublina.

Samochód udało się pozyskać za darmo, dzięki dobrej współpracy z Komendą Wojewódzką Państwowej Straży Pożarnej w Gdańsku – podkreśla Marcin Szulc, Wójt Gminy Rzeczenica. – Tym bardziej cieszę się z tego faktu, bo w tym roku Ochotnicza Straż Pożarna w Gwieździnie obchodzi 75-lecie istnienia, więc myślę, że jest to bardzo fajny prezent dla tych strażaków – dodaje wójt.

Podarowany samochód nie jest nowy, ale większy i w dużo lepszym stanie niż dotychczas używany Lublin. Jak zapewnia prezes OSP Gwieździn, Antoni Wiśniewski, otrzymane właśnie Iveco doskonale sprawdzi się w służbie, szczególnie w ratownictwie drogowym. – Jesteśmy w takim newralgicznym miejscu, przy drodze krajowej nr 25, gdzie jest bardzo dużo wypadków, szczególnie na tak zwanej górce gwieździńskiej. Do tego miejsca my mamy najbliżej i najszybciej docieramy tam z pomocą – mówi dalej prezes.

Nowy samochód lada moment trafi do służby. Trzeba go jeszcze tylko odpowiednio przygotować. – Musimy przełożyć sprzęt z jednego wozu do drugiego i uzupełnić ewentualne braki – dodaje Krzysztof Wiśniewski, zastępca naczelnika OSP Gwieździn i jednocześnie kierowca jednostki. Wszystko to potrwa maksymalnie kilka dni.

O losach starego Lublina jeszcze nie zdecydowano. Jeżeli nie będzie on przydatny w Gminie lub w którejś z podległych jej instytucji, zostanie wystawiony na sprzedaż. Samochód dla OSP Gwieździn jest już trzecim, w ciągu ostatnich trzech lat, wymienionym pojazdem we flocie strażaków z Gminy Rzeczenica. Wcześniej nowe wozy bojowe otrzymali także druhowie z Rzeczenicy i Pieniężnicy. W gwieździńskiej jednostce służy obecnie 34 strażaków. 19 z nich jest gotowych do wyjazdu w każdej chwili.

 

 

 

fot. serwissamorzadowy.eu

 

Nowy samochód dla OSP Gwieździn

Nowy samochód dla OSP Gwieździn

Nowy samochód dla OSP Gwieździn – Antoni Wiśniewski – prezes OSP Gwieździn

Nowy samochód dla OSP Gwieździn – Krzysztof Wiśniewski, wice naszelnik OSP Gwieździn

 

 

 

 

 

 

 

Czytaj cały artykuł
Skip to content