Fabryka styropianu powstanie w sępoleńskiej strefie przemysłowej. To kolejna firma, która postanowiła wybudować swój zakład we wschodniej części miasta. Tym samym gmina musi już powoli planować powiększenie strefy przeznaczonej dla zakładów produkcyjnych i usługowych.

Nowa firma to jeden z liderów na polskim rynku zajmujących się produkcją styropianu. „Jej przedstawiciele deklarują, że zakład powstanie w ciągu roku. Deklarują też, że zatrudnienie znajdzie tam do 30 osób” – mówi Waldemar Stupałkowski, Burmistrz Sępólna Krajeńskiego.

Nowo powstająca fabryka styropianu kupiła jedną z ostatnich uzbrojonych działek, położonych w rejonie pomiędzy ulicami Kościuszki, Przemysłową i Komierowską. Obecnie zajętych jest tam już 8 hektarów gruntów. W obszarze tym pozostała ostatnia – 2 hektarowa działka. Ratusz liczy na to, że niebawem i ona zostanie sprzedana, a w miejscu tym powstanie nowy zakład.

„Bardzo się cieszymy, że nasze tereny przemysłowe zostały prawie w całości zagospodarowane. Wcześniej powstały tam przedsiębiorstwa, które już mają tam swoje miejsce. Jest to między innymi firma zajmująca się produkcją mebli,  hurtownia napojów, jest też zakład zajmujący się mechaniką pojazdów. Swoją działalność rozwinęła też firma produkująca urządzenia do segregacji odpadów” – dodaje burmistrz.

Ze względu na rosnące zainteresowanie terenami inwestycyjnymi, Gmina Sępólno Krajeńskie ma w planach poszerzenie obszaru strefy. Grunty te jednak wcześniej trzeba wykupić i uzbroić technicznie. Chodzi o kolejne ponad 8 hektarów na których mogą powstać nowe zakłady. W Planie Zagospodarowania Przestrzennego Gminy Sępólno Krajeńskie istnieje możliwość rozbudowy strefy, nawet do obszaru zajmującego łączną powierzchnię 35 hektarów.

fot.serwissamorzadowy.eu