NOWE WIATY ŚMIETNIKOWE W CENTRUM CZŁUCHOWA

15 sie, 2022 | Człuchów

Trzy nowe wiaty śmietnikowe powstały w obrębie ścisłego centrum Człuchowa. Takie rozwiązanie ma poprawić estetykę i porządek na podwórkach przy ulicy Długosza, Królewskiej i Lipińskiego. Od teraz pojemniki na śmieci nie są już wystawiane wprost na chodnikach, lecz zamykane w estetycznych klatkach.

W nowo zbudowanych wiatach ukryte są pojemniki z których korzystają zarówno mieszkańcy, jak i przedsiębiorcy prowadzący swoje biznesy w centrum Człuchowa. Każdy ma klucz do swojej wiaty, dzięki temu do środka nie dostaną się osoby postronne lub zwierzęta.

– W ramach tego zadania powstała też dodatkowa mała infrastruktura, miejsca parkingowe, drogi dojazdowe, nasadzenia zieleni, pergole, wieszaki na bieliznę, itp. – mówi Tomasz Kowalczyk, wiceburmistrz Człuchowa.

Takie rozwiązanie poprawia nie tylko estetykę, ale rozwiązuje także problem odbioru śmieci powstających w okolicznych sklepach – uważa Grażyna Misztal, przewodnicząca komisji budżetu w człuchowskiej Radzie Miasta. Budowa wiat i modernizacja otoczenia kosztowała niespełna 340 tysięcy złotych. Zadanie było w całości sfinansowane z budżetu miasta.

 

fot. serwissamorzadowy.eu

 

 

 

 

 

Czytaj cały artykuł
Skip to content