NOWE WIATY ŚMIETNIKOWE POWSTANĄ SZYBCIEJ NIŻ PLANOWANO

4 cze, 2022 | Człuchów

Już w lipcu mają być gotowe nowe wiaty śmietnikowe przy ulicy Długosza w Człuchowie. To o miesiąc szybciej, niż pierwotnie zakładano. Taką deklarację złożył wykonawca robót. Prace budowlane już trwają.

Nowe wiaty powstają pomiędzy blokami Długosza 20 i Lipińskiego 1. Wewnątrz znajdować się będą kontenery na śmieci dla mieszkańców obu tych bloków oraz dla właścicieli punktów handlowych i usługowych prowadzących swoją działalność w pobliżu. Wszystko ma być estetyczne i funkcjonalne.

– Oprócz trzech nowych wiat śmietnikowych, w tym miejscu powstaną też nowe drogi dojazdowe, chodniki i utwardzenia terenu. Będą też elementy małej architektury oraz nowe nasadzenia – mówi Tomasz Kowalczyk, wiceburmistrz Człuchowa.

Zdaniem Grażyny Misztal, przewodniczącej komisji budżetu w Radzie Miasta Człuchowa, realizowana inwestycja jest jedną z tych, na którą mieszkańcy czekali od dawna. Uporządkowanie tej części miasta było bowiem konieczne.

–  Ten stan, który tutaj był, budził wiele zastrzeżeń zarówno co do estetyki, jak i stanu sanitarnego. Myślę, że teraz, ta inwestycja w znaczący sposób przyczyni się do poprawy wizerunku tego miejsca, a i mieszkańcom będzie przyjemniej i wygodniej na tym terenie spędzać czas, skoro tutaj powstanie też mała infrastruktura typu trawniki, nasadzenia i ławeczki – dodaje przewodnicząca.

Budowa wiat i modernizacja otoczenia ma kosztować niespełna 340 tysięcy złotych. Zadanie jest w całości finansowane z budżetu miasta.

 

 

fot. serwissamorzadowy.eu

 

 

 

 

Czytaj cały artykuł
Skip to content