NOWE ŚCIEŻKI PIESZO – ROWEROWE W GMINIE CZŁUCHÓW

19 paź, 2016 | Gmina Wiejska Człuchów

Gotowe są już dwie kolejne ścieżki pieszo – rowerowe wzdłuż drogi krajowej nr 22 w okolicach Człuchowa. Nowe trakty powstały na odcinkach: początek obwodnicy Chojnic – miejscowość Rychnowy oraz stacja paliw Canpol – miejscowość Jaromierz. Łączna długość obu tych tras to 5,5 kilometra.

Cała inwestycja kosztowała 2,2 mln złotych. Zadanie wykonała Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. Wkładem Gminy Człuchów było opracowanie dokumentacji projektowej o wartości 65 tys. złotych. „Użytkownicy bardzo chwalą sobie tę inwestycję. Ze ścieżki korzystają nie tylko rowerzyści, ale także piesi spacerujący z kijkami oraz młodzież na rolkach” – mówi Arkadiusz Kubalewski, Sekretarz Gminy Człuchów. Nowe odcinki ścieżek połączone są ze zbudowanymi wcześniej traktami. Chodzi o te, powstałe w samym Człuchowie oraz na peryferiach miasta. Obecnie w jednym ciągu można już bezpiecznie przejechać rowerem wzdłuż drogi krajowej nr 22 – od miejscowości Jaromierz przez Człuchów i Rychnowy, aż do początku obwodnicy Chojnic. Jest to odcinek o długości 15 kilometrów.

Gmina Człuchów przygotowuje kolejne dokumentacje projektowe. W planach jest bowiem budowa podobnej ścieżki na odcinku Ględowo – Wierzchowo. To trakt prowadzący wzdłuż drogi krajowej nr 25.

 

Czytaj cały artykuł
Skip to content