NOWE POJAZDY DO WYWOZU ODPADÓW SĄ JUŻ W RZECZENICY

28 wrz, 2023 | Rzeczenica

Fabrycznie nowa śmieciarka marki DAF oraz dostawczy FIAT wraz z przyczepką zasilą rzeczenicką flotę pojazdów do wywozu śmieci. Oba samochody są już w Rzeczenicy. Niebawem rozpoczną one pracę na terenie całej gminy.

Samochody zostały zakupione w ramach programu modernizacji infrastruktury gospodarki odpadami. Łącznie sprzęt kosztował ponad 1,33 mln zł, z czego aż 95 procent to środki pochodzące z pozyskanego przez Gminę Rzeczenica rządowego dofinansowania z programu Polski Ład.

Pojazdy będą służyły do wywozu odpadów, przy czym mniejszy samochód będzie odbierał śmieci z nieruchomości położonych na wybudowaniach i w terenach trudnodostępnych. Sprzęt wzmocni flotę pojazdów, które są już w posiadaniu rzeczenickiego Zakładu Gospodarki Komunalnej. – Te samochody były niezbędne, ponieważ nasza spółka świadczy usługi nie tylko mieszkańcom, ale też przedsiębiorcom z terenu naszej gminy. Pozostałe nasze pojazdy są już wiekowe, są leasingowane, musimy też płacić za naprawy, co ma wpływ na koszty gospodarki odpadami. Myślimy też o tym, że jeżeli udałoby się wygrać jakiś przetarg w innych gminach, czy pozyskać innych klientów, zawsze to może być dodatkowy przychód dla naszej spółki komunalnej – mówi Marcin Szulc, Wójt Gminy Rzeczenica. Nowy sprzęt pojawi się w terenie zaraz po tym, jak zostanie zarejestrowany.

W ramach programu modernizacji infrastruktury gospodarki odpadami, w Rzeczenicy modernizowany jest także Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych. Ta inwestycja ma być gotowa na przełomie października i listopada.

 

 

fot. serwissamorzadowy.eu

 

Nowa śmieciarka dla Gminy Rzeczenica

Nowa śmieciarka dla Gminy Rzeczenica

 

 

 

 

Czytaj cały artykuł
Skip to content