NOWE PLACE ZABAW I KRYTE BOISKO POWSTANĄ W CZŁUCHOWIE

21 gru, 2022 | Człuchów

Człuchowski Ratusz rozstrzygnął przetarg i podpisał umowę z wykonawcą, który zbuduje w mieście trzy nowe place zabaw oraz zadaszone boisko wielofunkcyjne. Wszystkie te obiekty będą gotowe w lipcu przyszłego roku. Prace wykona człuchowska firma Telmax.

– Jeżeli chodzi o place zabaw, dwa z nich powstaną przy Szkole Podstawowej nr 1, natomiast trzeci, przy Przedszkolu im. Jacka i Agatki. Boisko wielofunkcyjne zadaszone będzie budowane natomiast przy Stadionie Miejskim na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji. Będzie to boisko o nawierzchni sztucznej, trawiastej, przeznaczone do gry w piłkę nożną, siatkówkę, koszykówkę i tenisa ziemnego – mówi Tomasz Kowalczyk, wiceburmistrz Człuchowa.

Kryte boisko będzie pierwszym takim obiektem nie tylko w Człuchowie, ale i w regionie. Będzie można z niego korzystać przez cały rok. Obiekt ten, wraz z przyległym do niego nowo wyremontowanym stadionem, zwiększy atrakcyjność bazy sportowej miejscowego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Będą mogli z niego korzystać zarówno mieszkańcy, jak i grupy zorganizowane, trenujące na obiektach OSiR.

Wartość całej tej inwestycji, zakładającej budowę krytego boiska oraz trzech placów zabaw – to 3,2 mln zł. 2 mln zł to pozyskana przez samorząd dotacja z Rządowego Funduszu Polski Ład.

 

 

fot. UM w Człuchowie

 

 

 

 

Czytaj cały artykuł
Skip to content