NOWE KOMPUTERY DLA CZŁUCHOWSKICH UCZNIÓW

23 wrz, 2022 | Człuchów

278 laptopów trafi do uczniów z Człuchowa. Sprzęt został zakupiony ze środków rządowego programu Granty PPGR. Komputery otrzymają ci uczniowie, którzy wcześniej złożyli odpowiednie wnioski i są jednocześnie potomkami byłych pracowników Państwowych Gospodarstw Rolnych.

Akcja zakupu komputerów została w całości sfinansowana z budżetu państwa. W przypadku Miasta Człuchowa udało się pozyskać sprzęt o łącznej wartości ponad 700 tysięcy złotych.

– Mam nadzieję, że ten sprzęt będzie dobrze służył naszym najmłodszym mieszkańcom przede wszystkim do edukacji. Jeżeli powstanie konieczność nauki zdalnej, to z powodzeniem będziecie mogli z niego korzystać. Te komputery czasami posłużą także do rozrywki – mówił podczas ceremonii wręczenia sprzętu, Burmistrz Człuchowa Ryszard Szybajło.

Podobnego zdania są uczniowie. Każdy z nich ma już pomysł jak wykorzystać otrzymany sprzęt.

– Trochę do nauki, trochę do pogrania i takie rzeczy. Można te komputery korzystać do lekcji on-line, można też do odrabiania lekcji, czy oglądania filmów – dodają uczniowie.

Pierwsze 23 komputery zostały już przekazane. Kolejne będą dystrybuowane od dzisiaj. O terminie odbioru sprzętu rodzice będą informowani indywidualnie.

 

 

fot. serwissamorzadowy.eu

 

 

 

 

 

 

 

Czytaj cały artykuł
Skip to content