NOWE DROGI W MIEŚCIE

12 wrz, 2018 | Człuchów

Dworcowa, Kraszewskiego i Kusocińskiego to trzy kolejne miejskie drogi, które doczekały się gruntownego remontu. Prace realizowane są w ramach budowy integrujących węzłów transportowych. Dwa odcinki są już gotowe. Na trzecim trwają ostatnie prace.

Wartość budowy lub remontu dróg, chodników i ścieżek rowerowych w ramach tego projektu to ponad 5 milionów złotych. 85 procent to środki pochodzące z Unii Europejskiej. Gotowa jest już ulica Dworcowa i przylegająca do niej ulica Kraszewskiego. Na Kusocińskiego trwają ostatnie prace. „Naprawa tych odcinków poprawi nie tylko komfort podróżowania, ale także bezpieczeństwo” – mówi Ryszard Szybajło, Burmistrz Człuchowa. Prace prowadzone są także na ulicy Jeziornej. Tam na razie powstaje trakt pieszo – rowerowy. W przyszłym roku ułożony tam będzie również asfalt.

Budowa dróg, chodników i szlaków rowerowych w ramach integracyjnych węzłów transportowych ma poprawić dostępność i bezpieczeństwo podróżowania na odcinku dworzec kolejowy – centrum miasta. W przyszłości transport publiczny w Człuchowie ma być skupiony właśnie wokół stacji kolejowej.

 

 

fot: serwissamorzadowy.eu

 

Czytaj cały artykuł
Skip to content