NOWA WIATA REKREACYJNA OFICJALNIE OTWARTA

5 kwi, 2024 | Człuchów

Ponad 120 osób jednocześnie może bawić się i piknikować przy nowej wiacie rekreacyjnej w Człuchowie. Obiekt otwarto przy ulicy Szkolnej. Pierwszymi, którzy z niego skorzystali byli seniorzy.

Wiatę zbudowano na wniosek mieszkańców. To dowód na to, że wsłuchujemy się w ich głos – podkreślał podczas uroczystości Ryszard Szybajło, Burmistrz Człuchowa. – Pomysłodawcami budowy wiaty byli seniorzy, którzy swego czasu zgłosili się do mnie z takim pomysłem, że muszą jeździć do Ględowa i tam korzystać z tych wiat, które są, ponieważ kilka razy w roku mają imprezy integracyjne dla kół seniorów – dodaje burmistrz. Teraz taki obiekt jest już niemalże w samym centrum Człuchowa.

Nowo zbudowana wiata jest zadaszona i wyposażona w zestaw ław i stołów. Obok możliwe jest urządzenie stanowisk do grillowania oraz stoisk gastronomicznych. Teren pod wiatą jest także utwardzony. Docelowo planuje się dobudowanie kurtyn, które w razie niepogody będą mogły być opuszczane, osłaniając tym samym uczestników zabawy od deszczu i wiatru. Zgodnie z zapowiedziami burmistrza, utwardzenie terenu zostanie niebawem powiększone także o plac do tańca. Otwarciu nowej wiaty rekreacyjnej towarzyszył okolicznościowy festyn.

 

fot. serwissamorzadowy.eu

 

 

 

 

 

Czytaj cały artykuł
Skip to content