Ulica Szkolna 3 – budynek byłego gimnazjum jest teraz nową siedzibą Miejskiego Domu Kultury w Człuchowie. Instytucja będzie tam stacjonować tymczasowo. Wszystko przez rozpoczynający się remont obiektu przy ulicy Traugutta.

Miejski Dom Kultury ma w budynku szkolnym do dyspozycji całe drugie piętro. Tam przez najbliższy rok prowadzone będą wszystkie zajęcia. Funkcję sali widowiskowej i treningowej pełnić będzie teraz mała sala gimnastyczna przy szkole. „Mamy nawet osobne wejście znajdujące się od strony stadionu” – mówi Adam Bondarenko, Dyrektor Miejskiego Domu Kultury w Człuchowie.

W tymczasowej siedzibie MDK nie będzie natomiast klubu seniora „Róża” oraz sekcji haftu. Ze względu na podeszły wiek członków obu tych kół oraz spodziewane trudności z pokonaniem schodów prowadzących na drugie piętro szkolnego gmachu, zdecydowano o znalezieniu dla osób starszych innych pomieszczeń w centrum miasta. I tak: klub seniora działać będzie przy ulicy Zamkowej a sekcja haftu w pomieszczeniach użyczonych przez starostwo powiatowe na ulicy Wyszyńskiego. Remont budynku MDK w Człuchowie ma potrwać do końca października przyszłego roku.

fot. serwissamorzadowy.eu