NOC MUZEÓW JUŻ W SOBOTĘ

12 maj, 2022 | Człuchów

Bezpłatne zwiedzanie człuchowskiego zamku, pokaz ważenia soli, pokazy sokolnicze i myśliwskie, średniowieczna kuchnia i muzyka – wszystko to czekać będzie na osoby, które w sobotę (14.05) odwiedzą Muzeum Regionalne w Człuchowie. W tym dniu w całym kraju organizowana jest Noc Muzeów. Wszystkie placówki będą otwarte dla zwiedzających. Do człuchowskiego zamku zapraszamy od 18.00.

Będzie to pierwsza taka Noc Muzeów organizowana po długiej przerwie związanej z pandemią, dlatego zapraszamy wszystkich w sposób szczególny – zachęcają muzealnicy. Na zwiedzających człuchowskie muzeum, atrakcje czekać będą zarówno wewnątrz zamku, jak na przedzamczu.

– Będzie obóz średniowieczny przygotowany przez grupę rekonstruktorką, będzie można zobaczyć stroje z epoki, pokaz ważenia soli oraz pokaz sokolnictwa – mówi Ilona Dziewiałtowska – Gintowt, przewodnik w człuchowskim muzeum. Ponadto otwarte dla zwiedzających będą wszystkie wystawy. To też niepowtarzalna szansa na zwiedzenie dziedzińca po zmroku. Będzie też konkurs „Muzealne sekrety”. O 22.00 rozpocznie się fireshow. Noc Muzeów w człuchowskiej placówce potrwa do godziny 24.00.

 

 

fot. serwissamorzadowy.eu

 

 

 

 

 

Czytaj cały artykuł
Skip to content