NOC BIBLIOTEK TAKŻE W CZŁUCHOWIE

8 paź, 2021 | Człuchów

Już w najbliższą sobotę – 9 października – Noc Bibliotek. Również człuchowska Miejska Biblioteka Publiczna przyłącza się do tej akcji. W programie – wiele atrakcji.

Noc Bibliotek to wydarzenie podobne do popularnych Nocy Muzeów. Większość placówek w kraju otwiera swoje drzwi wieczorem po to, by zaprezentować swoje ciekawostki szerokiej publiczności.

– Noc bibliotek to być może czas dla tych, którzy omijają szerokim łukiem bibliotekę. Czas dla tych, którzy myślą, że biblioteka to tylko wypożyczalnia książek. Zapraszamy wszystkich, w każdym wieku i zobaczcie jak wygląda biblioteka w waszym mieście – mówi Karolina Baranowska, dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Człuchowie.

Wśród zaplanowanych atrakcji będą między innymi gry i zabawy dla dzieci. Dla dorosłych zaplanowano warsztaty relaksacyjne. W wypożyczalni dla dorosłych czynna będzie wystawa „białych kruków”, czyli najstarszych książek znajdujących się w zbiorach człuchowskiej biblioteki. Będzie też mini strefa kibica. Tego dnia czytelnicy będą mogli wspólnie obejrzeć mecz piłkarski Polska – San Marino. Noc Bibliotek w Człuchowie trwać będzie od godziny 19.00 do 23.00. Udział we wszystkich atrakcjach będzie bezpłatny, jednak ze względu na ograniczoną ilość miejsc, na poszczególne zajęcia obowiązują wcześniejsze zapisy. Są one przyjmowane telefonicznie lub osobiście w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Człuchowie.

 

fot. serwissamorzadowy.eu

 

 

 

Czytaj cały artykuł
Skip to content