NIEBEZPIECZNE PRZEJŚCIA DLA PIESZYCH PRZEBUDOWANE

2 cze, 2022 | Człuchów

Dwa przejścia dla pieszych, znajdujące się w obrębie ulicy Zamkowej i Placu Bohaterów w Człuchowie, zostały przebudowane. W obu miejscach powstały wyniesienia, które wymuszają na kierowcach zwolnienie. Takie rozwiązanie ma poprawić bezpieczeństwo pieszych w miejscach, gdzie ruch jest bardzo wzmożony.

Wcześniej oba przejścia były zwykłymi przejściami z wymalowanymi pasami. Mimo, iż pomiędzy nimi znajduje się rondo, kierowcy nierzadko dojeżdżali do skrzyżowania ze sporą prędkością. Teraz problem ten powinien być rozwiązany – mówi Tomasz Kowalczyk, wiceburmistrz Człuchowa.

–  Oba te przejścia zostały wyniesione ponad poziom jezdni w celu uspokojenia ruchu pojazdów i przede wszystkim zmniejszenia prędkości pojazdów przed wjazdem na przejście dla pieszych. Zostały one również oznakowane znakami pionowymi i poziomymi oraz co ważne, zostały doświetlone lampami typu LED – dodaje wiceburmistrz.

Przebudowa obu przejść kosztowała 122 tysiące złotych. Prawie 100 tysięcy to pozyskane przez Ratusz dofinansowane w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

To jednak nie koniec inwestycji poprawiających bezpieczeństwo pieszych w mieście. Wzdłuż ulicy Wojska Polskiego, przy wylocie w kierunku Chojnic, zbudowano krótki odcinek nowego chodnika. Połączył on ulicę Chojnicką z dojściem do bezpiecznego przejścia przez drogę krajową nr 22. To zadanie kosztowało 70 tysięcy złotych i było w całości finansowane z budżetu miasta.

 

 

fot. serwissamorzadowy.eu

 

 

 

 

 

 

 

Czytaj cały artykuł
Skip to content