NIEBAWEM RUSZY BUDOWA PRZYCHODNI ZDROWIA W RZECZENICY

15 mar, 2023 | Rzeczenica

Dwa gabinety lekarskie, gabinet zabiegowy i pomieszczenia na urządzenie apteki – tak ma być urządzona przyszła nowa przychodnia zdrowia w Rzeczenicy. Budowa obiektu rozpocznie się już w kwietniu. Wszystko powinno być gotowe do końca tego roku.

Nowa przychodnia powstanie w pobliżu boiska Orlik i znajdującego się tam także placu zabaw. Będzie to obiekt parterowy z płaskim dachem. Umożliwi to późniejszą nadbudowę jednego piętra, na przykład na cele mieszkalne dla personelu lecznicy. Sama przychodnia mieścić się będzie na parterze

– Będzie tam gabinet lekarski, gabinet zabiegowy i jeszcze jeden gabinet, który będzie mógł w przyszłości pełnić funkcję gabinetu stomatologicznego – mówi Marcin Szulc, Wójt Gminy Rzeczenica.

Obecnie w Rzeczenicy działa przychodnia zdrowia. Znajduje się ona jednak z budynku prywatnym. Nowa przychodnia będzie obiektem komunalnym. Na jej budowę samorząd otrzymał 1 milion złotych rządowego wsparcia. Są to środki wypłacone w ramach wygranej w konkursie „Rosnąca odporność”. Plebiscyt zachęcał do szczepień przeciwko COVID-19. W okresie od 31.08.21 r. do 31.10.21 r., to właśnie w Rzeczenicy odnotowano największy w całym powiecie przyrost zaszczepień. Budowa nowego obiektu będzie kosztowała 1.050 tys. zł. Oznacza to, że Gmina Rzeczenica, z własnych środków dołoży do tego zadania tylko 50 tysięcy złotych.

 

 

grafika: UG Rzeczenica

 

 

 

 

Czytaj cały artykuł
Skip to content