Za miesiąc ruszy kolejny etap prac rewitalizacyjnych w centrum Człuchowa. Miasto wybrało już wykonawców prac na ulicy Stajennej i Garbarskiej. Modernizowana będzie także sieć kanalizacyjna na Kwiatowej i Szkolnej.

Tegoroczne prace to element większego frontu robót prowadzonego od kilku lat w Człuchowie. Tym razem prace będą prowadzone w ścisłym centrum miasta. „Na ulicy Stajennej w latach poprzednich wykonaliśmy już dwa etapy modernizacji. Trzeci i ostatni czekał na zakończenie budowy budynku usługowo –mieszkaniowego przy ulicy Długosza. Ta budowa już się zakończyła, a zatem możemy przystąpić do modernizacji ulicy” – wyjaśnia Ryszard Szybajło, Burmistrz Człuchowa. Na Stajennej zbudowane zostaną nowe chodniki i parkingi. Powstanie też utwardzony plac na odpady komunalne. Prace budowlane prowadzone będą także na ulicy Garbarskiej. Tam z kolei powstanie 13 nowych miejsc postojowych oraz plac manewrowy ułatwiający przejazd tą ulicą.

Ratusz podpisał także umowę na wykonanie rozdziału wód opadowych od kanalizacji ogólnospławnej. Ten zakres prac będzie realizowany na ulicach Kwiatowej i Szkolnej. Roboty na wszystkich trzech odcinkach powinny rozpocząć się na przełomie kwietnia i maja. Potrwają najpóźniej do jesieni. Ich łączna wartość to prawie milion złotych.

 

 

fot. serwissamorzadowy.eu