NARODOWE CZYTANIE W CZŁUCHOWIE

31 sie, 2017 | Człuchów

Uczniowie, nauczyciele, władze miasta i pozostali mieszkańcy Człuchowa zadeklarowali swoją chęć wzięcia udziału w tegorocznym Narodowym Czytaniu. W Człuchowie akcja prowadzona będzie już w najbliższą sobotę (2.09) na Rynku w godzinach 10.00 – 13.00. W przypadku deszczu impreza zostanie przeniesiona do Miejskiego Domu Kultury.

Narodowe czytanie to wydarzenie, które gości w Człuchowie już od pięciu lat. „W przeszłości czytaliśmy już Fredrę, dwukrotnie Sienkiewicza i raz Prusa. Teraz przyszedł czas na „Wesele” Stanisława Wyspiańskiego” – mówi Teresa Lewińska z Miejskiej Biblioteki Publicznej w Człuchowie. „W akcji nie chodzi też tylko o to, byśmy czytali. Chodzi o to byśmy czytali razem, bo literatura łączy” – dodaje Lewińska.

Człuchowska akcja Narodowego Czytania będzie również oprawiona artystycznie. Muzykę i aktorów przygotowuje Miejski Dom Kultury. Do czynnego uczestnictwa w wydarzeniu zaproszeni są także mieszkańcy miasta. Mogą oni spróbować swoich sił w roli lektora. Wydarzenie jest otwarte dla publiczności.

 

 

fot: serwissamorzadowy.eu

Czytaj cały artykuł
Skip to content