NAGRODY SPECJALNE BURMISTRZA CZŁUCHOWA ZA 2022 ROK PRZYZNANE

30 gru, 2022 | Człuchów

Osiem nagród i trzy wyróżnienia przyznano w tym roku osobom i instytucjom, które w sposób ponadprzeciętny przyczyniły się do promocji Człuchowa na arenie krajowej i międzynarodowej. To już tradycja, że pod koniec każdego roku Burmistrz Człuchowa przyznaje laureatom dyplomy i gratyfikacje finansowe.

Tegoroczna gala wręczenia nagród odbyła się w sali Miejskiego Domu Kultury. Prezentacje nagrodzonych uświetnił występ duetu Izabela Pobojewska i Tomasz Dorawa i Martyny Maszczak. Była to też okazja do podsumowania roku w człuchowskim samorządzie. Słowa uznania popłynęły także do nagrodzonych i wyróżnionych.

LISTA NAGRODZONYCH:

– Małgorzata Łakomska – organizatorka wydarzenia pod nazwą Yoga Day, podczas którego został pobity rekord Polski w ilości uczestników plenerowej lekcji jogi. We wspólnych zajęciach wzięły wówczas udział 724 osoby w wieku od 9 miesięcy do 79 lat.

– Wiesława Murdza – przewodnicząca Stowarzyszenia Rodzina Kolpinga w Człuchowie. Organizatorka akcji charytatywnych i cyklicznych wydarzeń kulturalnych: Człuchowskiego Balu Świętych i Festiwalu Radości Chrześcijańskiej „Katolicy na Ulicy”.

– Monika Gradek – wolontariusza, działaczka Stowarzyszenia Rodzina Kolpinga i Człuchowskiego Stowarzyszenia Honorowych Dawców Krwi, organizatorka m.in. działalności Banku Żywności i społecznego sklepiku dla uchodźców z Ukrainy oraz Ekstremalnej Drogi Krzyżowej.

– Anna Sokołowska – autorka książki pt. „Przemyślnik”, twórczyni poezji, tekstów piosenek, grafiki komputerowej, z pasją zajmuje się także rękodzielnictwem.

– Michał Tyrawski – Laureat IX Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Unii Europejskiej, poseł Sejmu Dzieci i Młodzieży XXVIII kadencji, parlamentarzysta i przewodniczący największego klubu parlamentarnego w Parlamencie Młodych V kadencji.

– Wojciech Czajkowski – 13 latek, uczestnik telewizyjnego programu kulinarnego „Master Chef Junior”.

– Stowarzyszenie Sabat Szefowych – organizacja działająca w Człuchowie już od 26 lat. Jej członkinie angażują się w projekty i akcje charytatywne oraz wolontariat.

– Człuchowskie Towarzystwo Polsko – Francuskie – organizator Dni Kultury Francuskiej, Konkursu Piosenki Francuskiej oraz wymiany rodzin pomiędzy partnerskimi miastami Człuchów i Conches.

LISTA WYRÓŻNIONYCH:

– Danuta Purgacz w imieniu Człuchowskiego Sztabu WOŚP – twarz i koło napędowe człuchowskich finałów Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy – szefowa sztabu od 27 lat,

– Karol Dziemiańczyk – prezes Człuchowskiego Koła Polskiego Związku Wędkarskiego w Człuchowie, koordynator organizacji zawodów wędkarskich dla dzieci i dorosłych, lokalnych i ogólnopolskich, autor książek m.in. o człuchowskich i nie tylko akwenach wodnych.

–  Piotr Zawada w imieniu ustępującego zarządu Człuchowskiego Stowarzyszenia Honorowych Dawców Krwi – organizatora akcji poboru krwi w krwiobusie kilka razy do roku, aktywnego uczestnika imprez miejskich i akcji charytatywnych.

W tym roku podziękowania wręczono także restauratorom, którzy jak co roku przygotowali potrawy na wigilię miejską. Podziękowania z rąk Jerzego Górnego, przewodniczącego Rady Miejskiej w Człuchowie oraz Urszuli Trzebiatowskiej, radnej i jednocześnie szefowej człuchowskiego koła Towarzystwa Pomocy im. Św. Brata Alberta otrzymali właściciele restauracji: Stara Kaszarnia, Duet, Canpol i Nad Jeziorem. Podobne podziękowania trafiły także do Powiatowej Bursy Szkolnej, Koła Gospodyń Wiejskich z Kołdowa, Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Człuchowie, Miejskiego Domu Kultury w Człuchowie oraz parafii pw. św. Jakuba Apostoła w Człuchowie.

 

fot. serwissamorzadowy.eu

 

 

 

 

Czytaj cały artykuł
Skip to content