NAGRODY SPECJALNE BURMISTRZA CZŁUCHOWA – WRĘCZONE

14 gru, 2020 | Człuchów

Pięć osób zaangażowanych w wolontariat lub akcje pomocowe dla mieszkańców oraz dwa wyróżniające się kluby sportowe, otrzymały w tym roku Nagrodę Specjalną Burmistrza Człuchowa. Ze względu na pandemię koronawirusa nie organizowano okolicznościowej gali, a w uroczystości wręczenia wyróżnień mogła wziąć udział ograniczona ilość osób.

Nagroda Specjalna Burmistrza Człuchowa jest wręczana od ubiegłego roku. Otrzymują ją osoby, które w sposób szczególny przyczyniły się do promocji miasta, działań na rzecz jego mieszkańców lub reprezentując miasto osiągnęły wybitne wyniki sportowe, artystyczne lub naukowe. W tym roku w gronie laureatów znaleźli się:
Marlena Kułak – jedna z inicjatorek akcji szycia maseczek dla mieszkańców Człuchowa;

Monika Gradek – wolontariuszka zaangażowana między innymi w działalność stowarzyszenia Rodzina Kolpinga oraz człuchowskiego stowarzyszenia Honorowych Dawców Krwi. Koordynatorka akcji „Solidarni z seniorami”;

Wiesława Murdza – przewodnicząca stowarzyszenia Rodzina Kolpinga, autorka licznych projektów realizowanych przez tę organizację.

Nagroda specjalna trafiła również do:

Człuchowskiego Auto-Moto Klubu, wielokrotnego Klubowego Mistrza Polski zarówno w kategorii seniorów jak i juniorów oraz posiadającego w swoich szeregach zawodników z tytułami indywidualnych Mistrzów Polski w motocrossie; organizatora rundy Mistrzostw Polski w Motocrossie na torze im. Tadeusza Szwemina w Człuchowie.

oraz Człuchowskiego Międzyszkolnego Klubu Lekkoatletycznego, który pomimo pandemii, w rygorze sanitarnym, prowadzi regularnie zajęcia sportowe dla uczniów szkoły podstawowej oraz szkół średnich. Najważniejsze tegoroczne sukcesy członków klubu to: wygrana dwóch sztafet dziewcząt w Mistrzostwach Powiatu w sztafetowych biegach przełajowych, czwarte miejsce dziewcząt w roczniku 2007-2006 w Mistrzostwach Województwa w sztafetowych biegach przełajowych, pierwsze miejsce Marii Zielnik na Ogólnopolskich Otwartych Halowych Zawodach LDK w Toruniu w chodzie na 2000 m i trzecie miejsce Wiktora Sienkiewicza w swoim debiucie na Wojewódzkich Mistrzostwach Młodzików w biegu  na 1000 m.

Wyróżnienia za ponadprzeciętną działalność na rzecz miasta otrzymali:

Ks. Krystian Feddek – prezes stowarzyszenia Rodzina Kolpinga, prowadzącego działalność pomocową na rzecz mieszkańców Człuchowa. Organizator takich wydarzeń jak: Katolicy na ulicy, czy Człuchowski bal świętych oraz inicjator utworzenia Człuchowskiego Centrum Pasji.

Ks. Robert Mayer – koordynator akcji dystrybuowania żywności wśród najbardziej potrzebujących mieszkańców miasta.

Wyróżnieni otrzymali nagrody rzeczowe, natomiast laureaci nagrody specjalnej – finansowe. O swojej działalności opowiadają oni w poniższym pliku dźwiękowym.

 

Wyróżnieni otrzymali nagrody rzeczowe oraz finansowe. O swojej działalności opowiadają oni w poniższym pliku dźwiękowym.

 

 

fot. serwissamorzadowy.eu

 

 

Czytaj cały artykuł
Skip to content