NAGRODY SPECJALNE BURMISTRZA CZŁUCHOWA PRZYZNANE

31 gru, 2021 | Człuchów

Trzy organizacje oraz siedem osób indywidualnie, otrzymało tegoroczną Nagrodę Specjalną Burmistrza Miasta Człuchowa. Jest ona przyznawana osobom, które w sposób szczególny przyczyniły się do promocji miasta. Wyróżnieni oprócz dyplomów otrzymali także gratyfikacje finansowe.

– Nagroda Specjalna Burmistrza Miasta Człuchowa jest dla stowarzyszeń, dla instytucji, czy dla osób fizycznych przewidziana za, wyjątkowe zaangażowanie w promocje Miasta Człuchów. Spływają wnioski ze strony mieszkańców, jest powołana kapituła i ona decyduje o wyborze tych osób. Dzisiaj widzieliśmy, że nawet więcej było nagrodzony w sferze kultury jak w sferze sportu, ale to wynika z pandemii i możliwości rozgrywania imprez sportowych. Myślę, że w przyszłym roku to się zmieni na korzyść sportowców – mówił po gali wręczenia nagród, Burmistrz Człuchowa, Ryszard Szybajło. Nagroda Specjalna Burmistrza Miasta Człuchowa przyznawana jest od trzech lat. Tegoroczną galę uświetnił występ chóru Euforia.

 

LISTA NAGRODZONYCH

 

Człuchowski Auto Moto Klub

Rok 2021 był rokiem, w którym po raz siódmy z rzędu klub z Człuchowa wywalczył tytuł Klubowego Motocrossowego Mistrza Polski seniorów, zdobył również tytuł Wicemistrza Polski juniorów, oraz 3 tytuły drugiego mistrza Polski. Zawodnicy klubu wywalczyli tytuły mistrzowskie również indywidualnie – po 5 mistrzowskich i wicemistrzowskich.

Tytuł Mistrza Polski zdobyli:

Anna Stecjuka w klasie MX Kobiet,

Aleh Makhnov w klasie 125,

Vitalij Makhnov w klasie MX Junior,

Szymon Staszkiewicz w klasie MX2 oraz w klasie MX Open.

Tytuły wicemistrza Polski wywalczyli:

Karolina Jasińska w klasie MX Kobiet,

Oskar Jażdżewski w klasie MX 65,

Daniel Volovich w klasie MX2 Junior,

Vitalij Makhnov w klasie MX2,

Maciej Zdunek w klasie MX Masters.

 

Chór Euforia

Chór osób dorosłych powstały w 2021 r. z inicjatywy grupy śpiewających przyjaciół, po raz pierwszy zaprezentował się podczas tegorocznych Dni Człuchowa, ale przez pół roku wykonał już kilka koncertów w ościennych gminach. Na początku grudnia chór po raz drugi zaprezentował się człuchowskiej publiczności w koncercie piosenek Krzysztofa Krawczyka. Chór spotyka się i ćwiczy w Miejskim Domu Kultury.

 

Człuchowski Międzyszkolny Klub Lekkoatletyczny

Klub prowadzi regularne zajęcia z lekkiej atletyki dla dzieci i młodzieży, także podczas pandemii, w roku 2021 klub rywalizował w zawodach na terenie całego kraju dumnie reprezentując klub i miasto, po raz drugi z rzędu klub współorganizował finał Wojewódzkich Sztafetowych biegów przełajowych, chłopcy rocznik 2007/2008 reprezentujący SP nr 1 w Człuchowie zajęli w nich 3 miejsce.

 

Bogdan Barański

Społecznik, wieloletni dyrektor Społecznego Ogniska Muzycznego, od kilku lat prezes Stowarzyszenia PRO KULTURA, swoim zaangażowaniem w działania kulturalne i promocyjne miasta powoduje, że wydarzenia w których organizacji uczestniczy zawsze utrzymane są na wysokim, światowym poziomie.

 

Roksana Bogusz

Jako jedna z 28 osób z całej Polski zaprezentowała się w dziesiątej edycji  programu kulinarnego MasterChef emitowanego na antenie TVN, prezentowała się w 6 odcinkach, promując Człuchów w telewizji ogólnopolskiej.

 

Agnieszka Chudy i Jędrzej Słomiński

Architekci, którzy wygrali szóstą edycję międzynarodowego konkursu Inspireli Awards, jest to jeden z największych i najbardziej prestiżowych konkursów w tej branży, w tym roku na konkurs nadesłano 1300 prac z 89 krajów, zwycięska praca był to projekt przystanku dla turystów odwiedzających jaskinie w północnej Islandii, znane z serialu „Gra o tron”.

 

Józef Faryno

Rzeźbiarz, społecznik, aktor teatru amatorskiego, wytrwały odtwórca roli patrona miasta nie tylko podczas uroczystości miejskich, twórca szopki bożonarodzeniowej eksponowanej na Rynku miejskim w okresie świąteczno – noworocznym.

 

Adam Gawroński

Wieloletni instruktor teatru Miejskiego Domu Kultury w Człuchowie, wykształcił kilka pokoleń młodych ludzi, którzy swoje kariery związali ze sceną, spod jego ręki wywodzą się aktorzy teatralni i filmowi, m.in. Marta Żmuda Trzebiatowska, Tomasz Muszyński, Bartosz Turzyński, Magdalena Kasperowicz.

 

Adam Ratyński

Społecznik, zaangażowany w życie kolei w naszym mieście, dyrektor człuchowskiego oddziału Stowarzyszenia Miłośników Kolei, inicjator, twórca i opiekun Sali Tradycji Kolejnictwa na dworcu kolejowym w Człuchowie.

 

 

fot. serwissamorzadowy.eu

 

 

 

 

 

 

 

 

Czytaj cały artykuł
Skip to content