NAGRODY DLA SĘPOLEŃSKICH SPORTOWCÓW

25 sty, 2018 | Sępólno Krajeńskie

Dziesięcioro wybitnych sportowców z Gminy Sępólno Krajeńskie otrzyma nagrody pieniężne za ubiegłoroczne osiągnięcia. Decyzję taką podjęła Rada Miejska przyznając im gratyfikacje finansowe. Zostaną one wręczone podczas tegorocznego Balu Sportowca.

Nagrody i wyróżnienia dla sportowców reprezentujących Gminę Sępólno Krajeńskie na arenach wojewódzkich, krajowych i międzynarodowych to już tradycja. Co roku samorząd ogłasza laureatów przyznając im jednorazowe stypendia oraz pamiątkowe statuetki. „Są to osoby, które swoją postawą i wynikami promują naszą gminę” – mówi Waldemar Stupałkowski, Burmistrz Sępólna Krajeńskiego.

W tym roku na liście nagrodzonych są:

– Wiktoria Szóstak  – za zdobycie złotego medalu na Mistrzostwach Województwa Kujawsko – Pomorskiego w warcabach 64-polowych oraz w Grze Błyskawicznej w warcabach 100-polowych do lat 16.

– Maria Szemryk – za zdobycie złotego i srebrnego medalu na Międzynarodowych Mistrzostwach Polski Morsów w pływaniu ekstremalnym, które odbyły się w Gdańsku na dystansach: 50m i 25m stylem klasycznym.

– Tomasz Patyna – za zdobycie brązowego medalu na Mistrzostwach Polski weteranów w skoku w dal.

– Klara Lemańska – za zdobycie złotego medalu na Mistrzostwach Województwa Kujawsko-Pomorskiego w grze indywidualnej oraz deblowej w tenisie stołowym w kategorii żaków i młodzików.

– Dariusz Krakowiak  – za zdobycie dwóch złotych medali na Mistrzostwach Polski w skoku w dal i w biegu na 100m oraz złotego medalu na Halowych Mistrzostwach Polski w skoku w dal.

– Leszek Kąkol  – za zdobycie złotego, dwóch srebrnych i brązowego medalu na Międzynarodowych Mistrzostwach Polski Morsów w pływaniu ekstremalnym, które odbyły się w Gdańsku na dystansach: 25m i 50m stylem dowolnym i klasycznym.

– Kinga Grubczyk – za zdobycie złotego medalu na Międzynarodowych Mistrzostwach Polski Morsów w pływaniu ekstremalnym, które odbyły się w Gdańsku na dystansie 25m stylem klasycznym.

– Kinga Drobczyńska – za zdobycie brązowego medalu w Ogólnopolskim Finale Czwartków Lekkoatletycznych w skoku w dal.

– Romanowi Chajek – za zdobycie złotego i brązowego medalu na Międzynarodowych Mistrzostwach Polski Morsów w pływaniu ekstremalnym, które odbyły się w Gdańsku na dystansach: 50m stylem dowolnym i 25m stylem klasycznym.

– Nikodem Aderjahn – za zdobycie złotego medalu na Mistrzostwach Województwa Kujawsko-Pomorskiego w tenisie stołowym w kategorii żaków.

 

Podczas tegorocznego Balu Sportowca przyznany będzie także tytuł „Sportowiec Roku 2017 Gminy Sępólno Krajeńskie”. Wydarzenie odbędzie się sali bankietowej Centrum Sportu i Rekreacji w dniu 27 stycznia 2018r o godzinie 19.00.

 

 

fot: serwissamorzadowy.eu

 

Czytaj cały artykuł
Skip to content