NAGRODY DLA CZŁUCHOWSKICH STOWARZYSZEŃ

9 gru, 2021 | Człuchów

Aż trzy prestiżowe nagrody przyznano dwóm człuchowskim stowarzyszeniom podczas gali Bursztynowego Mieczyka. Obie organizacje zostały docenione za efekty swojej działalności. Ceremonia wręczenia nagród odbyła się w Europejskim Centrum Solidarności w Gdańsku.

Pierwszą z wyróżnionych instytucji było człuchowskie Stowarzyszenie Rodzina Kolpinga. Jego przedstawiciele odebrali nagrodę specjalną Rzecznika Praw Obywatelskich oraz nagrodę specjalną Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego.

– Otrzymaliśmy nagrody za całą naszą działalność, za współpracę, za wspieranie społeczności człuchowskiej w czasach pandemii, za akcję „Solidarni z Seniorami” prowadzoną przy współpracy Urzędu Miasta i Urzędu Gminy. Doceniono także organizację naszych imprez na terenie miasta, chodzi tu między innymi o człuchowski Bal Świętych oraz akcję Katolicy na Ulicy – mówi Monika Gradek, wiceprzewodnicząca Stowarzyszenia Rodzina Kolpinga.

Drugą z wyróżnionych instytucji było Człuchowskie Towarzystwo Polsko – Francuskie. Otrzymało ono nagrodę specjalną Stowarzyszenia Pomorskie w Unii Europejskiej.

– Doceniono nas za to, że zaistnieliśmy nie tylko tutaj na Pomorzu, ale też staliśmy się znani w Unii. Byliśmy szybciej w Unii niż rzeczywiście do tej Unii oficjalnie Polska przystąpiła. Nasze stowarzyszenie, jak sama nazwa wskazuje, działa również we Francji. Nasze inicjatywy spotykają się z przyjaznym przyjęciem. Doceniono nas między innymi za organizację Dni Kultury Francuskiej, które odbywają się rokrocznie oraz za wciąż prowadzoną wymianę rodzin – mówi Małgorzata Ziemba – Lacroix, wiceprezes człuchowskiego Towarzystwa Polsko – Francuskiego.

Nagrody podczas gali Bursztynowego Mieczyka wręczane są od roku 1994. Od samego początku wydarzeniu patronuje Maciej Płażyński, ówczesny wojewoda gdański, później także marszałek sejmu.

 

 

fot. serwissamorzadowy.eu

 

 

 

 

 

 

Czytaj cały artykuł
Skip to content