NA MAJÓWKĘ ZAPRASZAMY DO CZŁUCHOWA

26 kwi, 2023 | Człuchów

Aż pięć dni obfitujących w różnego rodzaju wydarzenia, przygotowuje Miasto Człuchów na zbliżający się długi weekend. Będą imprezy patriotyczne i rozrywkowe. Nie zabraknie też atrakcji dla całych rodzin.

Pierwsza uroczystość odbędzie się już w sobotę (29.04). Dokładnie w południe na człuchowskim Rynku odbędzie się przysięga wojskowa. Wydarzenie o tyle niecodzienne, że w Człuchowie nie ma jednostki wojskowej i nigdy dotąd taka ceremonia się tu nie odbywała. Uroczystej przysiędze 7 Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej przyjrzeć się będzie mógł każdy, kto w sobotę o godzinie 12.00 pojawi się na Rynku w Człuchowie.

W niedzielę (30.04), również na Rynku odbędzie się pokaz aut tuningowanych i zabytkowych. To wydarzenie przygotowuje Człuchowski Klub Motoryzacyjny. Wystawa będzie organizowana w godzinach 12.00 – 17.00.

1 maja w poniedziałek – wielki festyn dla całych rodzin. Impreza startuje o godzinie 12.00 na Rynku. W programie gry, zabawy, pokazy i inne atrakcje. Z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie – zapewnia Adam Bondarenko, dyrektor Miejskiego Domu Kultury w Człuchowie. – Zapewniamy tego dnia dobrze znany człuchowskiej publiczności Festiwal Kolorów. Będą też gry, zabawy i animacje dla dzieci przygotowane przez Anię Modzelewską, która cieszy się dużą popularnością wśród najmłodszych. Występy zapewnią uczestnicy zajęć MDK, szkoły i przedszkola Piano oraz przedszkola „Przy Jeziorze”. Będą stoiska gastronomiczne, darmowy grill i zupa. Będzie dużo słodyczy, atrakcje dmuchane, foto-budka, będzie policja, straż pożarna, będzie wojsko – wylicza dyrektor. Jedną z dodatkowych atrakcji będą rejsy tratwą na pizzę do przystani PZW. Cały festyn potrwa do godziny 16.00.

We wtorek (2.05) na majówkę zapraszają kolejarze. Będzie to okazja do przejażdżek starymi pociągami. Pierwszy z nich, nazwany „Luiza” przyjedzie z Chojnic o godzinie 15.09. Do Chojnic odjedzie o 17.05. Drugi – nazwany „Człuchowianin”, odjedzie z Człuchowa do Czarnego o 15.19 i wróci z powrotem o 16.40. Bilety na przejażdżki, w cenie 49 złotych będą do nabycia u konduktorów.

W środę (3.05) o godzinie 8.00, w Święto Konstytucji Trzeciego Maja, w kościele pw. św. Jakuba, odprawiona zostanie uroczysta msza święta. O 9.00 rozpocznie się przemarsz pocztów sztandarowych przed pomnik „Tym, którzy przywracali miastu polskość”. Tam delegacje samorządów i instytucji złożą wieńce i wiązanki kwiatów. Również w środę, w samo południe, człuchowskie morsy odśpiewają hymn narodowy. Wszystko to odbędzie się na plaży OSiR. Całość poprzedzi parada z flagami, a zakończy wspólna kąpiel.

 

 

fot. serwissamorzadowy.eu

 

 

 

 

 

 

Czytaj cały artykuł
Skip to content