MUZYCZNA SCENA DLA DZIECI I MŁODZIEŻY

25 maj, 2022 | Człuchów

XXVIII Pomorski Przegląd Piosenki Dziecięcej i VIII Pomorski Przegląd Piosenki Młodzieżowej, już w najbliższą sobotę (28.05) odbędą się w Człuchowie. Finalistów obu konkursów będzie można zobaczyć i posłuchać o godzinie 18.00 na Rynku Miejskim. Wcześniej, wszyscy oni zostaną poddani ocenie jury.

Pomorskie przeglądy piosenki dla dzieci i młodzieży stały się już człuchowską tradycją. Co roku organizowane są one na przełomie maja i czerwca. Do rywalizacji stają soliści i zespoły z województw: pomorskiego, zachodniopomorskiego, wielkopolskiego i kujawsko-pomorskiego. Laureaci tego konkursu nierzadko kontynuują później swoją muzyczną karierę. Przykładem jest Natalia Szroeder, obecnie znana polska wokalistka, która niegdyś brała udział w tymże konkursie.

– W tym roku zostaliśmy zasypani zgłoszeniami. Część z nich będziemy musieli odrzucić. Spośród wszystkich nadesłanych nagrań, do ścisłego finału wybierzemy około 50 najlepszych. Zaproszeni finaliści w sobotę od godziny 9.00 zaprezentują się przed jury. O 18.00 na Rynku zostaną ogłoszone wyniki i rozpocznie się koncert laureatów – wyjaśnia Adam Bondarenko, dyrektor Miejskiego Domu Kultury w Człuchowie. W tym roku przewodniczącą jury będzie Adrianna Potalska, wokalistka i nauczyciel śpiewu. Ona również ze swoim recitalem wystąpi na Rynku Miejskim w Człuchowie.

 

 

fot. serwissamorzadowy.eu

 

 

 

 

 

Czytaj cały artykuł
Skip to content