MUZYCZNA SOBOTA W CZŁUCHOWIE

24 maj, 2024 | Człuchów

Soliści, duety i zespoły, łącznie ponad 100 młodych wokalistów wystąpi w tegorocznych edycjach organizowanych w Człuchowie przeglądów piosenek dziecięcych i młodzieżowych. Impreza odbędzie się w najbliższą sobotę (25.05). Będzie to też okazja do świętowania dwóch jubileuszy. Pomorski Przegląd Piosenki Dziecięcej organizowany jest już po raz trzydziesty. Pomorski Przegląd Piosenki Młodzieżowej obchodzi w ty roku dziesiątą rocznicę istnienia.

Przesłuchania konkursowe rozpoczną się o godzinie 9.00 w Miejskim Domu Kultury. Najpierw wystąpią uczestnicy przeglądu dziecięcego, a później uczestnicy przeglądu młodzieżowego. Ich umiejętności oceniać będzie profesjonalne jury. – Wykonania piosenek zarówno dziecięcych, jak i młodzieżowych oceniać będą artyści musicalowi, na co dzień aktorzy teatrów we Wrocławiu i w Łodzi, których łączy miłość do muzyki, ponieważ robią to w zasadzie od dziecka. Będzie z nami Justyna Jeleń, która obecnie zasila ekipę teatru wrocławskiego, Łukasz Gocławski, którego teatrem macierzystym jest teatr łódzki i Bartek Nowak, muzyk z którym współpracujemy od lat. Jest świetnym bębniarzem i producentem muzycznym – zapowiada Adam Bondarenko, dyrektor Miejskiego Domu Kultury w Człuchowie.

Chęć udziału w konkursie zgłosiło około 70 podmiotów wykonawczych. Wśród nich byli soliści, duety i zespoły. Organizatorzy po przesłuchaniu nagrań demo, zaprosili do udziału w finale tyko najlepszych. Będą oni reprezentowali niemalże całą północną Polskę. – Zgłoszenia mamy jak zawsze z wielkiego terenu, bo oprócz powiatu człuchowskiego i całego naszego województwa pomorskiego, mamy także zgłoszenia spoza województwa – zapowiada Miłosz Gawroński, instruktor do spraw muzyki Miejskiego Domu Kultury w Człuchowie.

Finałem obu konkursów będzie koncert galowy, który będzie można obejrzeć na człuchowskim Rynku o godzinie 18.00. Na początku wystąpią w nim jurorzy, a potem zwycięzcy poszczególnych kategorii muzycznych i grup wiekowych. Podczas koncertu odbędzie się też wręczenie nagród.

 

 

fot. serwissamorzadowy.eu

 

 

 

 

 

 

Czytaj cały artykuł
Skip to content