MODERNIZACJA OBIEKTU PO BYŁYM GIMNAZJUM – OGŁOSZONO PRZETARG

30 sie, 2022 | Człuchów

Do 15 września firmy zainteresowane wykonaniem modernizacji wnętrz budynku po byłym gimnazjum, powinny składać swoje oferty. Miasto Człuchów ogłosiło przetarg na wykonanie prac budowlanych. W części pomieszczeń szkoły przy ulicy Szkolnej, powstanie publiczne przedszkole i żłobek.

Jest to odpowiedź na wciąż zbyt małą ilość miejsc w człuchowskich przedszkolach. Jak mówi wiceburmistrz miasta, Tomasz Kowalczyk, co roku bez miejsca w tego typu placówkach pozostaje od 60 do 80 dzieci. W budynku po byłym gimnazjum urządzone będą zatem pomieszczenia dla czterech oddziałów przedszkolnych, po 25 dzieci każdy oraz jednego oddziału żłobkowego. Wcześniej jednak obiekt trzeba przystosować do nowej funkcji. – Budynek będzie przebudowany wyłącznie wewnątrz. Zostanie on wyposażony w nowe instalacje. Odnowione będą też wszystkie sale dydaktyczne – dodaje Kowalczyk.

Człuchowski Ratusz zakłada, że wszystkie prace zostaną wykonane najpóźniej do lipca przyszłego roku, tak aby od 1 września 2023 roku, można było tam prowadzić działalność edukacyjną. W przetargu dodatkowo punktowane będą te oferty, które zakładają szybszy czas realizacji inwestycji. Miasto Człuchów otrzymało na to zadanie 5 mln złotych rządowego dofinansowania w ramach programu Polski Ład.

 

 

fot. serwissamorzadowy.eu

 

 

 

 

 

Czytaj cały artykuł
Skip to content