MODERNIZACJA DRÓG WE WSPÓŁPRACY Z LASAMI PAŃSTWOWYMI

14 lis, 2023 | Rzeczenica

Gmina Rzeczenica pozyskała od Lasów Państwowych trzysta tysięcy złotych na modernizację dróg lokalnych. Pieniądze zostały przeznaczone na remont trzech odcinków. Wszystko ma być gotowe do połowy listopada.

Pierwszą modernizowaną drogą jest trzystumetrowy trakt prowadzący od drogi krajowej nr 25 w kierunku miejscowości Trzmielewo. Ten odcinek będzie utwardzany pytami Jomb. Za wykonanie tego zadania 100 tysięcy złotych zapłaci Nadleśnictwo Niedźwiady, a 42 tysiące wyłoży Gmina Rzeczenica.

Drugim odcinkiem jest droga z Olszanowa do Łoży. Ten trakt jest praktycznie gotowy. Został on utwardzony nawierzchnią żwirową z mocną podbudową. Poprawiono także jego przebieg tak, aby nie wchodził w granice działki prywatnej. Tu 100 tysięcy zapłaciło Nadleśnictwo Człuchów. 25 tysięcy dołożyła Gmina Rzeczenica.

Trzecim i najdroższym odcinkiem jest łącznik pomiędzy ulicą Czarną i Leśną w Rzeczenicy. To 330 metrowy trakt będący dojazdem m.in. do amfiteatru. – Będzie to również odcinek ułożony z płyt Jomb. Myślę, że będzie to bardzo dobra droga, która sprawdzi się w tym terenie. Obok zresztą na ulicy Leśnej mamy podobną drogę. Była ona wykonana wspólnie z Nadleśnictwem Czarne Człuchowskie w roku ubiegłym – mówi Marcin Szulc, Wójt Gminy Rzeczenica. Budowa tego odcinka zakończy się lada moment. Ma on kosztować 255 tysięcy złotych, z czego 100 tysięcy to środki Nadleśnictwa Czarne Człuchowskie, a 80 tysięcy to dofinansowanie pozyskane z Urzędu Marszałkowskiego. Resztę Gmina Rzeczenica dołoży z własnego budżetu.

Wspólnie z nadleśnictwem Czarne Człuchowskie wykonano również żwirową ścieżkę rowerową. Jest to odcinek biegnący wzdłuż ulicy Białobórkiej od stacji benzynowej do leśniczówki.

 

 

fot. serwissamorzadowy.eu – Ścieżka żwirowa wzdłuż ulicy Białobórskiej

 

 

 

 

 

 

Czytaj cały artykuł
Skip to content