MIKOŁAJOWIE DLA DOMU DZIECKA [GALERIA]

8 gru, 2018 | Człuchów

Napisali listy do Świętego Mikołaja i otrzymali wymarzone prezenty. 68 podopiecznych Zespołu Placówek Opiekuńczo – Wychowawczych w Człuchowie spotkało swojego Mikołaja. W miniony piątek (7.12) odbyła się uroczystość wręczenia upominków.

Tradycja przygotowywania prezentów dla podopiecznych człuchowskiego Domu Dziecka ma równe 20 lat. Wśród darczyńców są między innymi człuchowscy przedsiębiorcy, urzędnicy, uczniowie i osoby prywatne. Są też ci,którzy niegdyś jako podopieczni człuchowskiej placówki sami otrzymywali prezenty. Dzisiaj jako dorośli ludzie, robią upominki innym.

 „Akcja polega na tym, że dzieci piszą listy w których opisują swoje marzenia. To nie są marzenia jakieś kosmiczne. To marzenia na miarę realizacji przez naszych Mikołajów. To co piękne w tej akcji to to, że mimo iż akcja trwa już od wielu lat, listy rozchodzą się jak przysłowiowe ciepłe bułeczki. Po prostu nie ma ich natychmiast po ogłoszeniu, że są już napisane” – mówi Elżbieta Gomułka, Dyrektor Zespołu Placówek Opiekuńczo – Wychowawczych w Człuchowie.

W tym roku każdy darczyńca otrzymywał od obdarowanego dziecka ozdobę świąteczną, którą wspólnie zawieszano na choince. Był też program artystyczny przygotowany przez dzieci i młodzież.

fot: serwissamorzadowy.eu

Czytaj cały artykuł
Skip to content