MIESZKANIA SOCJALNE W GMINIE CZŁUCHÓW? – JEST SZANSA

8 kwi, 2017 | Gmina Wiejska Człuchów

Ponad 2 miliony złotych będzie kosztowała budowa nowego budynku wielorodzinnego w Bukowie koło Człuchowa. Urządzone tam zostaną mieszkania socjalne na potrzeby Gminy Wiejskiej Człuchów. Do obiektu trafią osoby eksmitowane lub dotknięte zdarzeniami losowymi.

Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem budowa ruszy jeszcze w tym roku. Obiekt ma być gotowy latem przyszłego roku. Wewnątrz najdzie się 14 mieszkań o powierzchni od 32 do 48 metrów kwadratowych. Będą to mieszkania socjalne, czyli takie, do których przenosi się osoby eksmitowane na przykład z lokali komunalnych. „Obecne prawo nakłada na gminę obowiązek zapewnienia lokalu mieszkalnego eksmitowanym rodzinom. W przeciwnym razie to samorząd musi opłacać czynsz za mieszkanie w którym taka osoba przebywa” – wyjaśnia Arkadiusz Kubalewski, Sekretarz Gminy Człuchów. Obecnie gmina nie posiada wolnym mieszkań socjalnych. Wyroki eksmisyjne za niepłacenie czynszu ma natomiast 7 rodzin.

Mieszkania socjalne do których eksmituje się takie osoby, urządzane są w podstawowym standardzie. Nie ma tam żadnych wygód. Gmina stara się o dofinansowanie tego zadania z Banku Gospodarstwa Krajowego. Dotacja może wynieść nawet do 35 procent wartości inwestycji.

 

 

fot: serwissamorzadowy.eu

Czytaj cały artykuł
Skip to content