MIEJSKIE OBCHODY DNIA NIEPODLEGŁOŚCI [GALERIA]

12 lis, 2018 | Człuchów

Aż trzy dni trwały główne uroczystości związane z setną rocznicą odzyskania niepodległości w Człuchowie. Miasto świętowało tę okoliczność od 9 do 11 listopada. Wcześniej przez cały rok organizowane były tam także inne imprezy towarzyszące, nawiązujące do tematyki niepodległościowej i patriotycznej.

Podobnie jak w całym kraju, tak i w Człuchowie, uroczystości zainaugurowano wspólnym odśpiewaniem Hymnu Państwowego. Mazurek Dąbrowskiego wybrzmiał z ust uczniów i mieszkańców o godzinie 11.11 w dniu 9 listopada. Następnie wybrane delegacje złożyły kwiaty przed pomnikiem na Placu Bohaterów. Chwilę później na Rynku rozpoczął się doroczny piknik kulinarny „Słodkości na Dzień Niepodległości”.  To konkurs w którym oceniane są wyroby cukiernicze przygotowane przez uczniów miejscowych szkół oraz lokalne restauracje. Ważne aby poddane ocenie wyroby zawierały w sobie akcenty narodowe. Wieczorem w Miejskim Domu Kultury odbyło się Oratorium Listopadowe przygotowane przez dzieci i młodzież uczęszczającą do kół artystycznych działających przy MDK.

10 listopada mieszkańcy Człuchowa i okolicznych miejscowości mogli wysłuchać niezwykłego koncertu w wykonaniu TreVoci. Jest to trio tenorów, które w Człuchowie wystąpiło z zespołem pod kierownictwem Dariusza Tarczewskiego. Koncert można było obejrzeć w hali sportowej Tysiąclatki.

11 listopada uroczystości rozpoczęła poranna msza za Ojczyznę. Po jej zakończeniu z Rynku przed pomnik na Placu Bohaterów przeszedł korowód mieszkańców. Poprowadziły go grupa rekonstrukcyjna oraz orkiestra dęta. W przemarszu wzięły udział władze miasta i powiatu, a także przedstawiciele zakładów pracy i organizacji działających w powiecie człuchowskim. Wieczorem, również w hali Tysiąclatki odbyła się Gala Niepodległościowa przygotowana przez uczniów. W jej finale na scenie wystąpił Człuchowski Chór Rodziców „Angel Piano”.

 

 

fot: serwissamorzadowy.eu

 

 

 

Czytaj cały artykuł
Skip to content