MIEJSKI OŚRODEK POMOCY SPOŁECZNEJ MA JUŻ WINDĘ

25 maj, 2023 | Człuchów

Nie tylko niepełnosprawni, ale także osoby w podeszłym wieku i matki z małymi dziećmi, mogą od dzisiaj korzystać z windy zainstalowanej na ścianie Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Człuchowie. Urządzenie zostało oficjalnie oddane do użytku. Dzięki niemu można teraz wprost z podwórka, dotrzeć na każdą z kondygnacji obiektu.

Dzięki temu, że mamy teraz piękną nową windę, nasz ośrodek stał się teraz obiektem dostępnym pod względem architektonicznym dla osób niepełnosprawnych, seniorów i innych osób ze szczególnymi potrzebami, na przykład matek z malutkimi dziećmi – mówi Ewa Osinska, dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Człuchowie. Nie oznacza to jednak, że obiekt nie był dostępny dla osób na wózkach. Przyjazd takiej osoby, wiązał się jednak z pewnymi utrudnieniami. – Wcześniej byliśmy przygotowani na taką sytuację, że pojawi się osoba niepełnosprawna, ponieważ posiadamy schodołaz. No ale korzystanie z tego schodołazu wymagało, żeby taka osoba wcześniej się zgłosiła, zaanonsowała, my natomiast musieliśmy przygotować to urządzenie, do tego musi być kolejna osoba, która obsługuje ten schodołaz, więc nie ma w ogóle porównania jeżeli chodzi o dostępność, do windy –  dodaje Ewa Osinska.

Winda została dobudowana do elewacji budynku od strony wejścia. Nie było bowiem możliwości zainstalowania dźwigu wewnątrz obiektu. Podobne rozwiązania pojawią się niebawem na kolejnych budynkach w Człuchowie. – W naszym założeniu jest, abyśmy w najbliższych latach, zbudowali windy i wyrównali szanse dla naszych mieszkańców we wszystkich budynkach użyteczności publicznej. Przed nami inwestycja i w bibliotece, i w Urzędzie Miejskim, i w innych instytucjach, które powinny być łatwo dostępne dla mieszkańców – mówił podczas ceremonii otwarcia nowej instalacji, Ryszard Szybajło, Burmistrz Człuchowa. Budowa windy przy budynku Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej kosztowała 521 tysięcy złotych. 150 tysięcy to dofinansowanie z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

 

 

 

fot. serwissamorzadowy.eu

 

 

 

 

 

 

 

Czytaj cały artykuł
Skip to content