MIEJSKI DOM KULTURY NIEBAWEM W NOWO WYREMONTOWANYM OBIEKCIE

12 gru, 2020 | Człuchów

Ruszyła przeprowadzka Miejskiego Domu Kultury w Człuchowie z jego tymczasowej siedziby, do nowo wyremontowanego obiektu. Instruktorzy i administracja powracają na ulicę Traugutta. Pierwsze zajęcia poprowadzone tam będą już w styczniu.

Budynek Miejskiego Domu Kultury został wyremontowany w ramach szerszego projektu, zakładającego rewitalizację śródmieścia Człuchowa. Prace budowlane kosztowały ponad 4,8 mln złotych. O ile bryła obiektu się nie zmieniła, o tyle wnętrza zostały przebudowane. „Jest kilka nowych rozwiązań, jak choćby windy dla niepełnosprawnych, czy balkon na sali widowiskowej, który powiększył widownię o 28 osób” – mówi Adam Bondarenko, dyrektor MDK w Człuchowie. Nowością jest także winda zewnętrzna umożliwiająca transport ciężkich instrumentów i sprzętu wprost na scenę. Wokół budynku jest też dużo więcej miejsc parkingowych.

Zagospodarowano także nieużywane dotąd poddasze obiektu. Są tam pomieszczenia dla Centrum Rodzin – nowej instytucji, która powstaje w Człuchowie. Część pomieszczeń będzie także współdzielona z Miejskim Domem Kultury. Chodzi tu między innymi o pracownie, które przed remontem znajdowały się w piwnicy. Jeszcze w tym miesiącu, w pełni zagospodarowana będzie sala widowiskowa i jej zaplecze. Pomieszczenia na najniższej kondygnacji oraz na poddaszu urządzane będą od stycznia. 

 

 

fot. serwissamorzadowy.eu

 

 

Czytaj cały artykuł
Skip to content