MIASTO PRZYSTĄPI DO PROGRAMU SPOŁECZNYCH INICJATYW MIESZKANIOWYCH

13 mar, 2021 | Człuchów

Rada Miejska w Człuchowie wyraziła zgodę na utworzenie spółki Społeczne Inicjatywy Mieszkaniowe. Daje to możliwość skorzystania z nowego rządowego programu dopłat wspomagających budownictwo wielorodzinne. Dzięki temu w Człuchowie mógłby powstać nowy blok mieszkalny na 27 do 30 mieszkań.

– Dla mieszkańców jest to bardzo dobra wiadomość, ponieważ na terenie naszego miasta powstaną nowe mieszkania, które będą mogły zasiedlić rodziny oczekujące w kolejce na przydział lokum komunalnego. Myślę, że będzie to początek do wielu podobnych inicjatyw, po to, aby zatrzymać młodych ludzi w naszym mieście oraz aby poprawić komfort życia naszych mieszkańców – mówi Ryszard Szybajło, Burmistrz Człuchowa.

Blok mieszkalny mógłby powstać w jednej z trzech lokalizacji: przy ulicy Lawendowej, Zbożowej lub Chrobrego. Zakłada się, że czynsz w takim obiekcie nie będzie wyższy niż 11-12 złotych za metr kwadratowy.

Budowa miałaby być współfinansowana przez budżet państwa. Poziom pomocy rządowej wynosiłby od 20 do 80 procent wartości inwestycji, w zależności od przyszłej funkcji nieruchomości. Mieszkania komunalne otrzymałyby większe dofinansowanie, niż mieszkania na wynajem z opcją ich późniejszej sprzedaży. Budowa bloku mogłaby ruszyć już wiosną przyszłego roku. Człuchów jest pierwszym miastem w regionie, które przystępuje do programu Społecznych Inicjatyw Mieszkaniowych.

 

 

fot. serwissamorzadowy.eu

 

 

 

 

 

Czytaj cały artykuł
Skip to content