MIASTO CZŁUCHÓW WYDA ZGODĘ NA MODERNIZACJĘ SZPITALA

10 lis, 2023 | Człuchów

Choć szpital należy do powiatu, w przypadku jego rozbudowy to Miasto Człuchów musi wyrazić zgodę i dokonać zmiany aktualnie obowiązującego Miejscowego Planu Zagospodarowania Przestrzennego. Wszystko przez to, że człuchowski szpital jest zabytkiem.

Dyrekcja szpitala zwróciła się do człuchowskiego Ratusza z prośbą o zmianę planu zagospodarowania przestrzennego dla terenu lecznicy. Chodzi o umożliwienie budowy zadaszenia przy wejściu do szpitala, w miejscu, gdzie podjeżdżają pacjenci i karetki pogotowia. Taką modernizację wymuszają przepisy sanitarne. Aby zadanie mogło być wykonane, konieczna jest zmiana planu zagospodarowania przestrzennego. Miasto Człuchów nie będzie robiło z tym problemu, tym bardziej, że inwestycji nie sprzeciwia się także konserwator zabytków – zapewnia Tomasz Kowalczyk, wiceburmistrz Człuchowa. – Obecnie taka rozbudowa nie może uzyskać pozwolenia na budowę z uwagi na niezgodność z planem miejscowym. Budynek ten znajduje się w Wojewódzkiej Ewidencji Zabytków i dla niego została określona obowiązująca linia zabudowy, która nie pozwala na realizację takiej inwestycji. Propozycja zmiany planów w powyższym zakresie uzyskała już wstępnie, ustnie, pozytywną opinię wojewódzkiego konserwatora zabytków z delegaturą w Słupsku – mówi dalej wiceburmistrz. Swoje zapisy w planach miejscowych dostosuje także Urząd Miejski w Człuchowie.

Ponadto Ratusz wspomoże szpital finansowo. – W ramach Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego Człuchów-Chojnice, Burmistrz Człuchowa zrezygnował z własnych działań inwestycyjnych i swoją decyzją przekazał powiatowi ponad milion złotych na działania inwestycyjne w człuchowskim szpitalu – dodaje Kowalczyk. Decyzja ta została już zaakceptowana przez Zarząd Województwa Pomorskiego.

 

grafika: Urząd Miejski w Człuchowie – wstępna koncepcja zabudowy podjazdu dla karetek pogotowia

 

 

 

 

 

Czytaj cały artykuł
Skip to content