MIASTO CZŁUCHÓW LIDEREM POWIATU

9 gru, 2021 | Człuchów

Osiemnaste miejsce w województwie i pierwsze w powiecie. Tak sklasyfikowano Miasto Człuchów w najnowszym rankingu gmin, ogłoszonym przez Fundację Rozwoju Demokracji Lokalnej. Samorząd otrzymał także tytuł Lidera Powiatu Człuchowskiego.

Ranking gmin określa jakość życia mieszkańców na danym terenie. Ocenia on też gminy zarówno w sferze społecznej, jak i gospodarczej. Badanie prowadzone jest w oparciu o dane Głównego Urzędu Statystycznego. Do jego przygotowania posłużyło aż szesnaście wskaźników.

– Wśród nich znajdują się między innymi dochody własne gminy na jednego mieszkańca, wydatki majątkowe na jednego mieszkańca, wskaźnik zadłużenia budżetu, wydatki bieżące ponoszone na administrację, ale również wyniki egzaminu ósmoklasisty – wylicza Ryszard Szybajło, Burmistrz Człuchowa.

Twórcy rankingu przeanalizowali wszystkie samorządy za wyjątkiem miast na prawach powiatu. Pierwsze miejsce w rankingu wojewódzkim zajęła Krynica Morska, drugie Jastarnia, trzecie Łeba.

Miasto Człuchów sklasyfikowano na 18 miejscu. Miasto Chojnice zajęło miejsce 20. Wśród gmin z powiatu człuchowskiego 74 miejsce w województwie zajęła Gmina Rzeczenica, 76 Miasto i Gmina Czarne, 86 Gmina Przechlewo, 102 Miasto i Gmina Debrzno, 106 Gmina Koczała, 113 Gmina Wiejska Człuchów. Sklasyfikowano 119 samorządów.

 

fot. serwissamorzadowy.eu

 

 

 

 

 

Czytaj cały artykuł
Skip to content