MEDAL DLA BYŁEJ SKARBNIK GMINY RZECZENICA

23 cze, 2025 | Rzeczenica

Małgorzata Hnat, emerytowana skarbnik Gminy Rzeczenica została odznaczona Medalem za Długoletnią Służbę. Wyróżnienie to przyznał jej Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej. W jego imieniu odznaczenie przekazał Marcin Szulc, Wójt Gminy Rzeczenica.

Odznaczenie to zostało ustanowione w 1938 roku. Jest nagrodą za wzorowe i wyjątkowo sumienne wykonywanie obowiązków w pracy zawodowej w służbie państwa. Najwyższym rangą medalem, nadawanym po upływie 30 lat pracy jest medal złoty. – Tym bardziej jest mi niezwykle miło, że wśród nas była taka osoba. To pani Małgorzata Hnat, która w naszym urzędzie pracowała od roku 1994. Od 2003 roku była u nas skarbnikiem gminy. Funkcję tę nieprzerwanie pełniła aż do emerytury, czyli do końca lipca 2024 roku – mówi Marcin Szulc, Wójt Gminy Rzeczenica. – Chcąc podkreślić zaangażowanie tego pracownika wystąpiliśmy do Prezydenta o Medal za Długoletnią Służbę. Jest mi niezmiernie miło, że nasz wniosek został zaakceptowany – dodaje wójt. Odznaczenie zostało wręczone podczas Sesji Rady Gminy Rzeczenica w dniu 11 czerwca 2025 r.

   

 

 

fot. Dariusz Kępa (serwissamorzadowy.eu) zdjęcie ilustracyjne
Więcej zdjęć na: https://www.facebook.com/serwissamorzadowy.eu

 

 

 

 

Czytaj cały artykuł