MDK W DOBIE PANDEMII

4 gru, 2020 | Człuchów

Mimo sporych ograniczeń sanitarnych Miejski Dom Kultury w Człuchowie nie zawiesił działalności. Prawie wszystkie sekcje zainteresowań działają normalnie. Zajęcia odbywają się indywidualnie lub w małych grupach. Zrezygnowano jednak z nauki on-line.

Jedyna pracownią, która czasowo wstrzymała swoje spotkania jest sekcja haftu. – Należą do niej w większości panie w podeszłym wieku, a zatem są to osoby należące do grupy ryzyka. Ze względu na ich bezpieczeństwo postanowiliśmy na jakiś czas zawiesić działalność tego koła – mówi Adam Bondarenko, dyrektor Miejskiego Domu Kultury w Człuchowie.

W pozostałych pracowniach zajęcia odbywają się w miarę normalnie. Prowadzone są one w małych grupach w przypadku np. zajęć tanecznych oraz indywidualnie, w przypadku warsztatów wokalnych lub instrumentalnych. O przyjściu dziecka na zajęcia każdorazowo muszą decydować rodzice. Oni też najlepiej znają stan zdrowia swojego dziecka.

Wstrzymane są za to wszystkie imprezy i koncerty. Niebawem Miejski Dom Kultury rozpocznie przeprowadzkę ze swojej tymczasowej siedziby na ulicy Szkolnej, do nowo wyremontowanego obiektu na ulicy Traugutta. Niestety mimo wielkich chęci, nie będzie też hucznej uroczystości otwarcia obiektu – dodaje Bondarenko. Działalność MDK w nowych salach rozpocznie się w przyszłym miesiącu.

 

 

fot. serwissamorzadowy.eu

 

 

 

Czytaj cały artykuł
Skip to content